Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Galeri

Telefon

0212 275 33 90

Sektör

Sanayi ve Fabrikalar

Web Sitesi

http://www.tofas.com.tr

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Büyükdere Cad. No:145 Tofaş Han Zincirlikuyu 34394 İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

 

 

 

Zincirlikuyu daki Sanayi ve Fabrikalar

Şişli Zincirlikuyu daki Sanayi ve Fabrikalar

 

 

Türkiye'de otomotiv sektöründe pek çok ilke imza atan Tofaş; Ekim 1968'de Koç Holding ve Fiat ortaklığında kurulan, 2008 yılında kuruluşunun 40. yılını kutlayan öncü otomotiv şirketidir.

Kuruluşundan itibaren Fiat marka araçların üretim ve satışını gerçekleştiren Tofaş kurumu 2001 yılından itibaren Alfa Romeo'nun, 2005 yazından bu yana Ferrari ve Maserati'nin son olarak da Nisan 2007'den itibaren de Lancia'nın Türkiye distribütörlüğünü üstlendi, bugüne dek bayi ağını, servislerini ve satış sonrası hizmetlerini yeniden yapılandırarak, bu markaları itibarlarına yakışır hale getirdi.

İtalya-Fiat'tan sonra dünyada 5 Fiat Grubu markasını aynı çatı altında toplayan ilk ve tek kurum Tofaş, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati ve Ferrari markaları altında çeşitli modellerle müşterilerin her türlü otomobil ve ticari araç ihtiyacına cevap verebilecek zenginliğe sahip. Böylece "toplumun her kesimine hitap" hedefine de ulaşılmış oldu. Bu gelişme, Tofaş'ın üretim alanında güçlü konumunun, hizmet ağındaki yansımasıdır ve müşteri memnuniyetine odaklı politikalarının başarısıdır.