Özel Alman Lisesi

Galeri

Telefon

0212 293 44 16-17

Sektör

Özel Okullar

Web Sitesi

http://www.ds-istanbul.de

Email

mudur@almanlisesi.k12.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

ŞAHKULU BOSTAN SOK.NO:10 TÜNEL-BEYOĞLU/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Özel Alman Lisesi

 

 

İstiklal Caddesi ndeki Özel Okullar

 

 

Özel Alman Lisesi’nin 1868'den beri bir tarihi vardır.  Osmanlı İmparatorluğu’nun 1. Meşrutiyeti ilân etmesinden sekiz yıl, Almanya’da Ulusal Birliğin kurulmasından iki yıl önce "Alman-İsviçre Burjuva Okulu" olarak kurulan okul, kuruluşunu takip eden on yıllık dönemler içinde derin izler bırakan tarihsel devrimler geçirmiştir.

Okul Profili

Bugün okul yaklaşık 800 öğrenciyi bünyesinde barındıran matematik ve fen derslerinin önemli olduğu ''Bazı Derslerin Öğretimini Yabancı Dille Yapan Lise'' statüsünde bir özel lisedir. Öğrenciler bir yıl hazırlık sınıfından sonra dört yıl lise eğitimi alırlar.Türkiye’de üniversiteye giriş için ön koşul olan "Lise Diploması" nın yanı sıra, Almanya’daki üniversitelere oradaki her hangi bir Alman öğrencinin sahip olduğu haklarla giriş imkânı sağlayan "Abitur Diploması" nı da alabilirler. Abitur Diploması alabilmek için girmek zorunda oldukları sınavda öğrenciler Almanca, İngilizce, Matematik, Biyoloji, Kimya ve Fizik derslerinden sorumludurlar. Mezunlarımızın yaklaşık olarak dörtte biri yükseköğrenimleri için Almanya’yı tercih etmektedir. Bu sayı her geçen yıl artmaktadır.

Abitur Sınavı’na girmeyen öğrencilere "Dil Diplomasını" alabilmek için bir sınav hakkı verilmektedir. Bu diploma ile Türkiye’de ÖSS' de kazandıkları fakülteye eşdeğer bir bölüme Almanya’da devam edebilme imkânı sağlanmaktadır.
"Abitur Diploması" uluslararası alanda tanınmış bir diploma olduğu için öğrenciler, Avrupa’nın diğer ülkelerinde de kısıtlama olmaksızın okuma imkânı bulabilmektedir. Okulun geçmiş yıllardaki deneyimlerine bakarak bu diplomaya sahip olan öğrencilerin Amerika’nın seçkin üniversitelerinde de kabul gördükleri söylenebilir.

MİSYON

Özel Alman Lisesi, yüksek kaliteye sahip olan ve bu kaliteyi sürekli geliştiren bir okuldur.
Derslerin nitelikli olmasına önem verilir.
Okuldaki iletişim şeffaf ve etkilidir.

İki kültürün kaynaştığı ve birbiri ile etkileşim içinde oldukları bir okul yapısı teşvik edilir.
Karşılıklı saygıya dayanan ilişkiler çerçevesinde -BİZ- duygusu desteklenir.
Okul hayatının günlük akışı için, olabilecek en
üst düzey koşullar sağlanır.
Tüm katılımcılar karar alma sürecine katılır ve alınan kararlara uyar.
İşbölümü ve ortak sorumluluğun teşvik edilmesiyle organizasyonlar etkin ve verimli şekilde düzenlenir.
Öğrencilerin bağımsız çalışma alışkanlığı derslerle ve ders dışı aktivitelerle desteklenir.