Omsan Lojistik

Galeri

Telefon

0216 458 55 55

Sektör

Sanayi ve Fabrikalar

Web Sitesi

http://www.omsan.com.tr

Email

satis@omsan.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Tugay Yolu No:10 Cevizli Maltepe 34846 İstanbul TÜRKİYE

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Omsan Lojistik

 

 

Maltepe deki Sanayi ve Fabrikalar

İstanbul Maltepe deki Sanayi ve Fabrikalar

 

 

 

1978 yılında OYAK'ın iştiraki olarak kurulan OMSAN Lojistik, 1250 personeli ile kurumlara ulusal ve uluslararası ölçekte kapıdan kapıya kara, hava, deniz, demiryolu, intermodal, milk run taşımacılığı, depo ve antrepo yönetimi, bitmiş araç lojistiği, tehlikeli madde ve dökme yük taşımacılığı, ev-ofis lojistiği, gümrükleme, sigorta ve lojistik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İstanbul'da Genel Müdürlüğü, İzmir, Ankara, Mersin ve Samsun'da Bölge Müdürlükleri, Fransa, Rusya ve Romanya'da şirketleri, İtalya ve Almanya'da irtibat büroları, İspanya'da OMFESA adıyla ortaklığı bulunmaktadır.

Lojistik sektörünün en güvenilir ve en itibarlı şirketlerinden biri olan OMSAN Lojistik'in Türkiye'nin en köklü ve en büyük kurumlarından biri olan OYAK'ın iştiraki olması, bilişim teknolojileri altyapısı ve uygulamaları, güçlü finansal yapısı ve ortaklıkları, hizmet çeşitliliği, alternatif çözümleri, sahip olduğu taşımacılık belgeleri, IATA ve FIATA üyelikleri, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 10002:2004 Müşteri Memnuniyeti ve Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ve Türkiye'nin ilk, düzenli Avrupa demiryolu hattını işletmesi rekabet avantajları olarak öne çıkmaktadır.

OMSAN Lojistik'in faaliyetlerinde gösterdiği başarıları çeşitli kurumlardan ve basından alınan ödüller ve derecelerle tescil edilmiştir. 2007 yılında Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından karayolu ve demiryolunda en fazla ihracat gerçekleştiren “Lojistik Şirketi Ödülüne”, 2008 yılında müşterisi olan bir dünya otomotiv devine sunduğu hizmetlerden ötürü “Araç Lojistiği İş Ortağı Ödülüne”  layık görülmüştür. Capital Dergisi tarafından “Türkiye'nin En Değerli 100 markası 2011” araştırması sonuçlarına göre 58. sırada yer alarak lojistik sektörünün en değerli markası olmanın gururuna ulaşmıştır. 2012  Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri'nde Yurtiçi Taşıma Organizatörleri kategorisinde Takdir Ödülü, Logitrans 2010 ve 2011 Lojistik Ödülleri'nde Uluslararası Lojistik İşletmecileri kategorisinde Birincilik Ödülü almıştır. 2011 yılında Capital Dergisi tarafından lojistik sektörünün marka değeri en yüksek firması seçilmiştir. Alanında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi alan İLK Türk şirketi olmuştur. İnovasyon Konferansı kapsamında, Türk İhracatçılar Meclisi ve Turkish Time tarafından hazırlanan En İnovatif Şirketler listesine Arabam Tatilde hizmetiyle girmiştir ve listeye giren tek lojistik şirketidir.

OMSAN Lojistik, 2012 yılında gerçekleştirilen Dünya Lojistik Ödülleri'nde "Karayolu Yük Taşımacılığı" kategorisinde ödüle layık görülmüştür.

2012 yılında Fortune Türkiye 500 sonuçlarına göre 211. sırada yer almıştır. Yine 2012 yılında Capital Türkite 500 sonuçlarına göre 264. olmuştur.