Oksa Kimya San. A.Ş.

Galeri

Telefon

0216 304 23 65

Sektör

Kimya Sanayi

Web Sitesi

http://www.oksakimya.com.tr

Email

oksakimya@superonline.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

SANAYİ CAD. NO:21 TEPEÖREN-TUZLA/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Oksa Kimya San. A.Ş.

 

Tepeören deki Kimya Sanayiler

Tuzla Tepeören deki Kimya Sanayiler

 

Türk deterjan sanayinin öncü kuruluşlarındandır. 1961 tarihinde MODERNO krem deterjan olarak başladığı üretimi daha sonra Savaş Kimya San. BİNGO tesisleri olarak genişletmiş ve BİNGO marka olarak iç piyasada önemli Pazar payı elde etmiştir.
BİNGO tesislerini Hayat Kimya Sanayine devreden firma kurucusu Zeki SAVAŞ 1989'da bugünkü OKSA tesislerini kurmuş, OXA marka ile üretim yaparken 1970 tarihinde MİGROS T.A.Ş. şirketine Türkiye'de de ilk defa MİGROS marka krem deterjan üreterek başladığı (Private Label) firmalar için özel markalar üretimine ağırlık vermiş, sıvı temizlik maddelerinin hemen tüm çeşitlerini MİGROS, ŞOK, BÜTÇEM marka olarak üretmeye başlamıştır. Halen MİGROS T.A.Ş'ye yaptığı mallar yanında, Bulgaristan'a MEDİSAFE markası ile, İsrail'e, Filistin'e OXA marka ile, Rusya, Bulgaristan, Kazakistan, Azerbaycan'a RAMSTORE markası ile üretim yapmaktadır.

Oksa Kimya San. A.Ş. Tuzla Tepeören mevkiinde 16.456 m2 arsa üzerinde;

Zemin katta 1500 m2 Deterjan üretim hattı,
Asma katta 1100 m2 üretim ve hammadde tankları,
Alt katta 805 m2 şampuan üretim hattı,
Toplam 3.405 m2 kapalı üretim alanı, 455 m2 idari bina, 10 adet otomatik dolum hattı (dolum, kapatma, etiketleme, kolileme), 7 adet ürün mikseri, 25 adet hammadde , ürün dinlenme, Jell ve su tankına sahip bir firmadır.