Kale Kilit ve Kalıp Sanayi

Galeri

Telefon

0212 557 34 00

Sektör

Sanayi ve Fabrikalar

Web Sitesi

http://www.kalekilit.com.tr

Email

bilgi@kalekilit.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Atatürk Caddesi Başaklı Sokak No:39 Güngören/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Kale Kilit ve Kalıp Sanayi

 

 

Güngören deki Sanayi ve Fabrikalar

İstanbul Güngören deki Sanayi ve Fabrikalar

 

 

 

Üretim, istihdam ve ihracat rakamları, dünya pazarlarındaki rekabet gücü ile Türkiye ekonomisinin güçlü oyuncusu Kale Kilit’in temelleri, 1953 yılında Sadık Özgür tarafından atıldı.

Tahtakale’de bir atölyede, karyola borusu ve gaz ocağı üreterek iş hayatına atılan Sadık Özgür, Türkiye ekonomisinin o dönemdeki zorlu şartları altında ilk yerli kilit imalatını gerçekleştirdi.

Üretilen ürünlerin kalitesi kısa zamanda sektörde kabul görerek, artan talep yeni yatırımları teşvik etti ve 1957 yılında Bahçelievler, Eski Londra Asfaltı üzerinde 1.640 m2’lik kendi yerine taşınan atölye, artan işçi sayısı ve makine teçhizatı ile üretime devam  ederek 1958 yılında Kale Kollektif Şirketi adını aldı.

Türkiye’nin İlk Kilit İhraç Eden Şirketi...

Müşteri odaklı üretim ve hizmet misyonuna, yüksek iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerini de ekleyen Kale Madeni Eşya Fabrikası “kalite”, “güven” ve “garanti” anlayışını dünyaya taşımak üzere  1974 yılında Türkiye’nin ilk kilit ihraç eden şirketi oldu.

Kısa zamanda ihraç pazarlarını geliştiren Kale Kilit, Türkiye’de oluğu gibi dünyada da aranılan kilit markası haline geldi.
1979 yılında artan taleple doğru orantılı olarak Güngören’de 35.000 m2’lik bir alana yayılan Türkiye’nin ilk entegre teknolojik kilit fabrikası kurularak, Kale Kilit ve Kalıp Sanayi A.Ş. unvanı ile geleceğe doğru yolculuğa başlandı.

Kale Kilit, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 270. sırada yerini almanın yanı sıra Türkiye sınırlarını aşarak dünyanın sayılı markaları arasına girmeyi başarmış lider kilit üreticisidir.