İdaş Döşeme Sanayi

Galeri

Telefon

0212 482 11 25

Sektör

Sanayi ve Fabrikalar

Web Sitesi

Email

idas@idas.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

MALTEPE MAH. MEVLEVİHANE SOK.NO.4 ZEYTİNBURNU/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

İdaş Döşeme Sanayi

 

 

 

Zeytinburnu ndaki Sanayi ve Fabrikalar

İstanbul Zeytinburnu ndaki Sanayi ve Fabrikalar

 

 

Üretim faaliyetlerine 1967 yılının Eylül ayı içerisinde İstanbul, Topkapı fabrikasında başlanmış ve 1968 yılı başından itibaren fabrikasyon olarak ülkemizde ilk yaylı yatak üretimine başlanmıştır. Başlangıçta günde 10 adet olan yaylı yatak üretim kapasitesi zaman içerisinde hızla gelişmiş ve halen tek vardiyada 1500 adede ulaşmıştır.


1976 yılında Bozüyük fabrikası kurularak 1977 yılı başından itibaren poliüretan sünger üretimine başlanmıştır. Bu fabrikada 1986 yılında yapılan ek yatırımla silindir şeklindeki yuvarlak sünger blok üretimi gerçekleştirilmiştir. İstanbul ve Bursa fabrikalarında üretilmekte olan sandıklı ve standart baza (yatak altı) üretimi de 2000 yılı başından itibaren Bozüyük fabrikasına kaydırılmıştır.


İDAŞ kuruluşundan beri yaylı yatak sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olmanın gururunu taşımıştır. Klasik Bonell yay sistemi ile ilk fabrikasyon yaylı yatak 1967 yılında İDAŞ tarafından üretilmiştir. Türkiye'den yaylı yatak ihracatını ilk İDAŞ gerçekleştirmiş, ülkemizdeki Sheraton, Ramada, Swiss Otel, Polat Rönesans gibi uluslar arası 5 yıldızlı otellerde ilk İDAŞ yatakları tercih edilmiştir. Yatak altı (baza), ikiz yatak ve sandıklı baza ülkemizde ilk İDAŞ tarafından üretilmiştir. Dünyanın en gelişmiş yay sistemlerinden olan Cosiflex ve Mira-Coil (Sürekli yay) sistemlerini sunan ilk kuruluş yine İDAŞ'tır.