Scooter Motosikletlerin Özellikleri Nelerdir?

Feti AL

Yarışçı

7 Video

Uzmanın Tüm Videoları

59847 İzlenme

Feti Al ( Motosiklet Yarışçısı ) Scooter Motosikletlerin Özellikleri Nelerdir? Sorusunu iamistanbul.tv takipçileri için cevapladı.  

Scooter motosikletlerle ilgili merak ettikleriniz iamistanbul.tv'de.

scooterÖzellikle İstanbul gibi nüfusu oldukça yüksek şehirlerde yaşanılan en büyük sorunlardan birisi de trafiktir. Trafikte geçen zaman ise hayatımızdan birçok şeyi alıp götürür. Sabah iş yerine akşam da evine gitmek isteyenler, vaktinin çoğunu trafikte geçirmek zorunda kalanlar için bu süreç dayanılmaz bir durumdur. 

Trafikte kaybedilen zamanı geri kazanmak için çoğu insan scooter kullanımına yöneldi. Scooter, özellikle kısa mesafeli yerlerde ulaşım kolaylığı sağlayan motosikletlerdendir. 

Scooter nedir? Genelde 50 ile 800 cc arası motor hacmine sahip, otomatik vitesli, küçük tekerlekli, kaportalı, daha çok şehir içinde kullanılan bir motosiklet türüdür. Motorun arkaya yakın ve tekerlerin küçük olması sebebiyle, diğer motosiklet türlerine göre oldukça dengesiz bir yapıya ve ön tekerlek bağlantısı yüzünden daha az manevra kabiliyetine sahipti. Teknolojik yapısı geliştikçe, tekerlek boyutları büyütülmüş, manevra ve denge kabiliyetini arttırmıştır.,

 

 

MOTOSİKLET VE BİSİKLETLE İLGİLİ KURALLAR

HIZ KÖRLÜĞÜ VE TÜNEL BAKIŞI

HIZ KURALLARI

 

 

Motosiklette Eğitimin Önemi Nedir?

Motosiklet alırken ya da...

Scooter Motosikletleri Kimler Tercih Ediyor?

Scooter motosikletleri en...

Scooter Motosikletlerin Diğerlerine Göre Kaza Oranı

Scooter motosikletler, di...

Scooter Motosikletlerin Özellikleri

Scooter motosikletlerin ...

Touning Motosikletlerin Üretim Amaçları

Touning motosikletlerin ...

Türkiye'de Chopper Motosiklet Kullanım Oranı

Genellikle genç nüfusun...