Lens Uygulamaları Nasıl Yapılır?

69275 İzlenme

Sağlıklı, etkileyici ve rahatlık açısından kullanılan lensler uygulanırken nelere dikkat edilmektedir?

Özellikle gençlerin daha çok talep ettikleri Lenslerle çevrelerini etkilemek istemektedir. Görme sağlığı hayatla olan bağlantı, sosyal ilişkileri, derslerde ve çalışma hayatında da başarı açısından son derece önemli kılınmaktadır. Görme kurusu olmayan birisine az görmeyi, düzeltilmiş görmeyi anlatabilmek oldukça zordur.

Görme kusurları uzağı görmeyi azaltan miyopi, uzak ve yakın görmeyi bozan hipermetropi, 40 yaşından sonra başlayan yakın görme bozukluğu presbiyopi ve cisimleri eğri görmemize neden olan astigmatizma olarak sınıflanabilir.

Görme bozukluğu yaşayan birine tedavi sürecinin önemli olması ve yaşını, sosyal durumunu isteklerine göre en iyi olanı saylamak hekimler tarafından önemlidir. Gözlük, kontak lens, refraktif cerrahi ve çok yüksek numaralarda özel göz içi mercekleri yerleştirilmesi günümüzde kullanılan yöntemlerdir.

Kontak Lens, uzman hekim gözetiminde uygun deneme aşaması ve teknik kullanım detayları ve olası riskleri anlatıldığında ve göz uzmanı tarafında takibi yapılması, enfeksiyon riskini göz önünde bulundurulmalıdır.

Geçmiş teknolojiye nazaran günümüzde kontak lens teknolojisi gelişmektedir. 0 oksijen geçiren ve yüzey kaplamaları su tutucu özellikte olan yeni teknoloji lensleri gerek konfor, gerekse iyi görme sağlamalarının yanında gözün şeffaf kısmı olan korneanın beslenmesini engellemediği için güvenlidirler.

Miyopi ve Hipermetropinin kontakt lensle düzeltilmesi en sık uygulanan yöntemdir.’’sferik’’ dedigimiz lens grubuyla uygulanır. Temizlik kurallarına dikkat eden, düzenli göz hekimi kontrollerini yapan 12 yaşından büyük kişiler rahatlıkla kullanabilirler.

Yapılan çalışmalar neticesinde kontakt lens kullanmayı bırakanların yaklaşık %60 ında sebep olarak astigmatizması düzeltilmeyenlerdeki görme yetersizliği olduğunu göstermektedir. Uygun olmayan yerlerde verilen lensler bu konuda ki en önemli sebeplerdendir. Astigmatizma düzeltici torik lensler mutlaka bir göz uzmanı tarafından denenmeli ve hastaya uygulanmalıdır.

Yukarıda ki videoda Kırma Kusurunun nedenini sizler için uzmanımız açıklamaktadır.

 

 


Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal makyajın en temel...

Pazartesi Sendromu Nedir

Pazartesi Sendromu | Psik...

Muammara Tarifi

Muammara Tarifi | Kökeni...

Karatede Kuşak Sıralaması Nasıldır

Koşar Karate-Do Kulübü...

Fitre Vermenin Hükmü Nedir

Dinimizde fitre vermenin ...

Maş Fasulyesi Tarifi

Yapımının kolaylığı...

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır

Kadın Hastalıkları ve ...

Bowling Topu Nasıl Seçilir

Bowling topu basit normal...

Çocuklarda İdrar Kaçırma Tedavisi

Çoçuklarda idrar kaçı...

Ebru Sanatı Nedir

Ebru Sanatı Nedir | Geç...