Kış Besinleri

Uzm. Diyetisyen Turgay Köse

Diyetisyen

75 Video

Uzmanın Tüm Videoları

94995 İzlenme

Uzman Diyetisyen Turgay Köse  Kış besinleri hakkında bilinçlendiriyor.

Gardens Of Babylon Health Club bünyesinde Diyetisyen olarak görev yapan Uzm. Dyt. Turgay Köse iamistanbul.tv takipçileri için beslenme ve diyet konusunda sorulan soruları cevaplıyor.

Gardens Of Babylon Health Club bünyesinde Diyetisyen olarak görev yapan Uzm. Dyt. Turgay Köse iamistanbul.tv takipçileri için beslenme ve diyet konusunda sorulan soruları cevaplıyor.Kış aylarında, havanın erken kararması ve genel olarak soğuk olmasıyla birlikte, kendimizi daha mutsuz, yorgun, depresif hissedebilmekteyiz ve iştahımız da artış gösterebilmektedir.Yaz ayları yaklaştıkça formuna dikkat edenlerin sayısı artarken, kış aylarında kilo alma eğilimi daha fazladır.  Kış aylarında havaların daha erken kararması,  güneşin yerini yağmurların- karın alması ve soğukların gitgide artıp, işlerin yoğunlaşması dolayısıyla gelişen halsizlik, isteksizlik, mutsuzluk sonucu aşırı yeme atakları bu aylarda daha fazla gelişebilir. 

Kilo almamak için az ve sık yiyerek açlığınızı kontrol altında tutabilirsiniz bunun için yanınızda taşıması kolay pratik ara öğünler taşıyın. Ara öğünlerinizde lif içeren seçimler yapmak daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.
 
Kış döneminde soğuk algınlığı ve gripten korunmak, bağışıklılık sistemimizi güçlendirmek için meyve ve sebze tüketiminin artırılması önemli noktalardan biridir. Kış meyvelerinden; elma, armut, nar, portakal, kivi, mandalina ve greyfurta beslenmenizde mutlaka yer verin. 

 


Glisemik İndeksi Diyeti Kimler İçin Uygundur?

Uzman Diyetisyen Turgay K...

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bölgesel fazlalıklar so...

Kış Besinleri

Gardens Of Babylon Health...

Yeni Yılda Daha Fit Görünmek

Yeni yıla girmemize çok...

Nasıl Bölgesel Zayıflanır?

Gardens Of Babylon Health...

Turgay Köse'den Zayıflatan Öneriler

Gardens Of Babylon Health...

Sağlıklı Diyet

Gardens Of Babylon Health...

Sağlıklı Yaşam ve Diyet

Gardens Of Babylon Health...

Uygulayacağımız Diyete Nasıl Karar Vermeliyiz?

Gardens Of Babylon Health...

Anoreksiya Nervoza Nedir?

Gardens Of Babylon Health...