Boğaz Manzaralı Restaurantlar

14181 İzlenme

Hafta sonunuzu boğaza nazır bir manzarada sakin ve bir o kadarda kaliteli bir şekilde geçirmek istiyorsunuz ama işlerinizin yoğunluğundan araştırma yapmak gibi bir fırsatınız yok. İşte bu haberimiz tam size göre...

G Bg balıkALIK- Beşiktaş

Denizin eşsiz lezzetlerine, reçeteleri ve sunumları ile farklı bakış açıları kazandıran G Balık, iki kıtanın buluştuğu İstanbul Boğazı’nın ortasındaki tek adada, hem yaz, hem de kış sezonu boyunca unutulmaz deneyimler yaşatıyor…

G Balık, pozitif ve yaratıcı ekibinin sunduğu özel lezzetleri ile deniz ürünleri konusundaki ustalığını bir kez daha kanıtlıyor. Akdeniz’in vazgeçilmez tatlarından oluşturulan zengin G Balık mönüsünde, klasik Türk mezelerinden, çiğ balık seçeneklerine, pizzadan, taze balık seçeneklerinin yanı sıra İspanyollar’ın ünlü “Paella”sı gibi dünya klasikleri yer alıyor.

 

boğaz manzaralı restaurantlarİPEK PALAS RESTAURANT- Eminönü

Sirkeci'de bulunan İstanbul'un en eski oteli ve tarihi İpek Yolu'nun başlangıç noktasında bulunduğu için bu isimle anılan İpek Palas Otelinde Payitaht Restaurant, Frigone House ve Padişah Mediterrian'ı sizleri beklemektedir.

ADDİO MAMMA -Ortaköy

Beş seneden bu yana Asmalı’da hizmet veren “Adiyo Mamma”, Fuat Kanalan ve Uluç Yuca'nın ortaklığıyla yeni konumunda muhteşem!
Mekân, Ortaköy iskele meydanındaki yeni evine çok yakıştı. İki ayrı katta servis verilen konakta, sizlere otantik Türk yemeklerini ve dünya mutfağından en seçkin tatları sunulmakta, mezelerse her zamanki kalitesinde...

THE HOUSE CAFE-Ortaköythe house cafe

The House Café Ortaköy'ün Boğaz'ın kıyısındaki konumu, 2005 yılından beri en güzel yemeklere en güzel fonu oluşturuyor. İki geniş teras ve iki uzun barı bulunan mekanda dekorasyon, café'nin deniz kıyısındaki konumuna uyacak şekilde tasarlanan mobilyalardan oluşurken, menü de deniz mahsullerine ağırlık vererek bu konumdan nasibini alıyor.

Hafta sonları ilerleyen saatlerde canlı DJ performansları ile eğlence mekânına dönüşen The House Café Ortaköy, teraslar dâhil olmak üzere toplam 350 kişiye servis verebiliyor. Café'nin hemen bitişiğindeki The House Fine ise şık bir restoraurant anlayışıyla müşterilerini ağırlıyor.

boğaz manzaralı restaurantKIZKULESİ RESTAURANT -Üsküdar

Asya ile Avrupa'nın kesiştiği noktada yer alan Kızkulesi, bu konumu ile dünyada eşi benzeri olmayan sayılı mimari yapılar arasında yer almaktadır.

Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan bu küçük kule, İstanbul'un tarihine eş bir tarihi paylaşmış ve bu kentin yaşadıklarına tanıklık etmiştir. Bu eşsiz yapı, Antik çağda başlayan ve eski Yunan'dan Bizans İmparatorluğu'na oradan Osmanlıya uzanan tüm tarihi dönemlerde var olarak günümüze kadar gelmiştir. İlk olarak Yunan döneminde bir mezara ev sahipliği yapan bu ada, Bizans Dönemi'nde inşa edilen ek bina ile gümrük istasyonu olarak kullanılmıştır. Osmanlı Dönemi'nde ise gösteri platformundan savunma kalesine, sürgün istasyonundan karantina adasına kadar birçok işlev yüklenmiştir. Ancak, yüzyıllardan beri asli görevi olan deniz feneri kimliği ile yol gösterici işlevinden hiç vazgeçmeyen Kızkulesi, insanlara, gemilere ve en çok da düşlere rehberlik etmektedir...

PORTAXE RESTAURANT - Baltalimanıportaxe restaurant

Portaxe Restaurant menü/mönü çeşitliliği, yemeklerinin lezzet kalitesini ve damak tadınıza uygunluğu, yerli yâda yabancı içki çeşitlerinin kalitesi, sizlere sunulan hizmet kalitesi, çalışanların güler yüzlülüğü, mekânın ambiyansı/atmosferi, konforu, temizliği gibi kriterle restaurantı değerlendirebilirsiniz…

Boğaza sıfır terasında ve boydan boya camlı iç mekanında eşsiz boğaz manzarasını dört mevsim yaşayabileceğiniz portaxe; gala yemeği, basın toplantısı, ürün lansmanı ve şirket yemeklerine ev sahipliği yaparken, pazar sabahlarınızı da brunch neşesiyle kucaklıyor. Çayınızı yudumlarken gazetenizi huzurlu bir şekilde okuyabilmeniz için muhteşem manzarasını sunuyor.

feriye lokantasıFERİYE LOKANTASI – Ortaköy

Geleneksel Türk ve Osmanlı Mutfağının güncelleştirilmiş sentezinin sunulduğu Feriye Lokantası, geleneksel doğal gıda ürünlerinin tedariki nedeniyle mönülerini mevsimlere göre oluşturmakta ve klasik damak tatlarını korumaktadır.

20 kişilik iş toplantılarından, 400 kişilik toplantılara kadar farklı ortamlar sunan Feriye Lokantası; yaz mevsiminde, Boğaziçi'ne hâkim terasında da 2.000 kişiye kadar çeşitli organizasyonlar gerçekleştirmektedir.

Butik hizmet amaçlı outside catering grubu ise 1.500 kişiye kadar oturmalı düzen, yemek davetlerini organize etmektedir.

BANYAN SEASİDE RESTAURANT -Ortaköybanyan restaurant

Müthiş manzaralı chalet tarzı kışlık mekânda cazın ve kontrabasın ustası Volkan Hürsever'i kendisine eşlik eden Türkiye'nin önde gelen caz müzisyenleri ile birlikte dinlemelisiniz.

Sıcak şarap, terastaki açık hava şömine başı sohbetleri, enfes lezzetler ve caz ile sizi ayrı bir tecrübe yaşatacak...

 

 

boğaz manzaralı restoranlarGELİŞLİ BALIK RESTAURANT-Sarıyer

Gelişli Balık Restaurant menü/menü çeşitliliği, yemeklerinin lezzet kalitesini ve damak tadınıza uygunluğu, yerli yâda yabancı içki çeşitlerinin kalitesi, sizlere sunulan hizmet kalitesi, çalışanların güler yüzlülüğü, mekânın ambiyansı/atmosferi, konforu, temizliği gibi kriterle restorantı değerlendirebilirsiniz.

 

 

İSTANBUL'DAKİ BALIK RESTAURANTLARI İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL'DAKİ DÜNYA MUTFAKLARI İÇİN TIKLAYIN


Anadolu Yakasındaki Cafeler

İstanbulun nefes alan, y...

Hangi Şarap Hangi Kadehle İçilir?

Şarabın ton ve berrakl...

İstanbul'da En Eski Pastane

...

Kahvenin İstanbul'a Gelişi

...

Votka İle Ne Tür Kokteyller Yapılabilir?

...

İstanbul'un En İyi Kahvaltı Mekanları

...

Boğaz Manzaralı Restaurantlar

Hafta sonunuzu boğaza na...

Baharat ve Balık

...

Balık Takvimi

...

Lakerda Nasıl Yapılır?

Temin ettiğiniz bir tene...