TÜRK MAADİN ŞİRKETİ A.Ş.
Telefon

0212 347 57 00

Sektör

Sanayi ve Fabrikalar

Web Sitesi

http://www.turkmaadin.com

Email

info@turkmaadin.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Barbaros Bulvarı, Eser Apt. No:78 /19 Balmumcu- Beşiktaş / İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Türk Maaddin Şirketi

Beşiktaş Balmumcu daki Sanayi ve Fabrikalar

 

Türk Maadin Şirketi (A.Ş.) Mart 1918'te İstanbul’da Osmanlı-Alman Maadin Şirketi unvanıyla kurulmuştur. Şirket adının 1919'da Osmanlı Maadin Şirketine değiştirilmesini takiben Bursa İli Orhaneli’nde bulunan Dağardı İşletmesi’nde krom cevheri üretimine başlamış ve 30 yıl içerisinde 200.000 ton krom cevheri üretmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla birlikte 1923 yılında Türk Maadin Şirketi adını alan firma, Türkiye’nin en önde gelen yüksek tenörlü krom konsantre cevheri üreticilerinden biridir.

Türk Maadin Şirketi, Eskişehir İli Mihalıççık İlçesi’ndeki Kavak Krom İşletmesi’nde 1930dan, Muğla İli Fethiye İlçesi’ndeki Köyceğiz Krom İşletmesi’nde 1948'den, Denizli İli Beyağaç İlçesi’ndeki Tavas Krom İşletmesi’nde 1965'den bu yana, üretim faaliyetleri kesintisiz sürdürmektedir.

Halen 300 çalışanı ve 100 -120.000 ton /yıl satılabilir parça ve konsantre krom cevheri üretim kapasitesiyle özel sektör madenciliğinin en köklü krom cevheri üreticilerinden biri olan Türk Maadin Şirketi; sürdürülebilir, çevreye duyarlı, yenilikçi madencilik anlayışıyla, tüm işletmelerinde AR-GE çalışmalarına hız vererek, mevcut rezervlerini geliştirmekte ve düşük tenörlü cevherlerin de ekonomiye kazandırılması amacıyla konsantre tesis yenileme yatırımını da tamamlayıp devreye almış bulunmaktadır.