Ted İstanbul Koleji
Telefon

0216 485 03 33

Sektör

Özel Okullar

Web Sitesi

http://www.tedistanbul.k12.tr

Email

info@tedistanbul.k12.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Acarlar Mahallesi, 9.Cadde No:7 Beykoz/İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Ted İstanbul Koleji

 

 

Beykoz daki Özel Okullar

 

 

Eğitim alanında ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim Derneği'nin Türkiye çapında oluşturduğu eğitim zincirinin bir halkası olan TED İstanbul Koleji, eğitim faaliyetlerine Beykoz-Acarkent'teki kampüsünde, 1998 yılında 137 öğrenciyle başlamıştır. 1998-1999 öğretim yılında yalnızca ana sınıfı ve ilköğretimin 1-2-3. sınıflarında öğretim yapılmıştır. Bir sonraki yıl, ilköğretimin diğer sınıflarını da bünyesine katan TED İstanbul Koleji, 2000-2001 öğretim yılında lisesini de açmıştır.

VİZYON

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, "öğrenenlerin okulu" felsefesinden yola çıkarak, insanlığa katkıda bulunan, toplumda lider ve model olacak bireyler yetiştiren örnek ve öncü bir kurum olmaktır.

MİSYON

Anaokulundan başlayıp ilköğretim ve ortaöğretim boyunca, ulusal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, demokratik ve laik cumhuriyete sahip çıkan, çağın getirdiği değişim ve gelişmelere uygun bir şekilde, ortaya çıkarılan bireysel ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yaparak-yaşayarak-araştırarak öğrenen, Türkçe'nin yanında en az bir yabancı dili etkin düzeyde kullanabilen, çevreye duyarlı, sağlığına önem veren, spor ve güzel sanatlarla ilgili, uluslararası ve kültürler arası kavrayışa sahip, evrensel değerleri özümsemiş, sosyal ve akademik yönden nitelikli öğrenciler yetiştirerek onları yükseköğrenime ve başarılı bir geleceğe hazırlamaktır.