Sözbir Royal Residance Hotel
Telefon

0 216 495 70 00

Sektör

5 Yıldızlı Oteller

Web Sitesi

http://www.sozbirhotel.com

Email

info@sozbirhotel.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Paşalimanı Cad. No:4 Üsküdar - İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Sözbir Royal Residance Hotel  5 Yıldızlı Oteller

 

Üsküdar daki 5 yıldızlı oteller

İstanbul Üsküdar daki 5 yıldızlı oteller

 

Tarihte Asya kapısı olarak yerini alan Üsküdar'ın Boğaziçi kıyısında, 29 suit odası ve 16 apart residence ile Sözbir Royal Residence Otel Bosphorus sizlere unutamayacağınız dakikalar yaşatmaya hazır.

Deniz ve karayolu ulaşım ağının tam ortasında, tarih kokan mimarisiyle Sözbir'de konaklamanın tüm avantajlarını yaşayacaksınız.

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan, İstanbul’un tarihini Boğazın eşsiz güzelliğiyle bütünleştiren Sözbir Royal Residence Hotel,

Osmanlı’nın esas kalesi olan Üsküdar’daki arazinin üzerine; Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının 1000 yıllık mirasının, ‘yaşayan ve yaşatan müze otelini’ kurmaya karar verir. Taş ve ahşap el oymacılığının en güzel örneklerini göreceğiniz ‘SÖZBİR ROYAL RESİDENCE HOTEL’, saraylara yakışır bir biçimde el işi ve göz nurunun 10 yıllık emeğiyle tamamlanır. Örneğin, sadece otelde kullanılan ve Nevşehir’den getirilen 40 tır taş blokları, 25 sanatçı ustasının 2.5 yılda el emeği ve göz nuruyla elde oyularak monte edilmiştir.

Dünyada eşi benzeri olmayan Sözbir Royal Residence Hotel, aynı zamanda 200 kişi kapasiteli Sultan’s Restaurant’ı, 350 kişi kapasiteli Havuz-Bar Restaurant’ı, 70 kişi kapasiteli Bordeaux Bar- Restaurant’ı, 50 kişi kapasiteli Teras Restaurant’ı, 10 kişiden 200 kişiye kadar olan konferans ve toplantı salonlarıyla, banket ve catering hizmetleri ile yerli ve yabancı misafirlerine hizmet vermektedir.

Boğazın incisi Sözbir Hotel beklentilerinizi gerçeğe dönüştüren detaylara ve sizlere önem veren, organizasyonları ile bu anlamda unutulmayacak düğünlere ev sahipliği yapmaktadır