Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
Telefon

0216 345 90 00

Sektör

Özel Okullar

Web Sitesi

http://www.msgsl.com

Email

iletisim@msgsl.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Kurbağalıdere Cad. No: 43 Hasanpaşa / Kadıköy İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

 

 

Kadıköy deki Özel Okullar

 

 

Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde 2000-2001 yılında Resim-Müzik alanında eğitim –öğretime başlanmıştır.

2002-2003 öğretim yılında Tiyatro bölümü, 2004-2005 yılında ise Sinema-TV bölümü açılarak dört bölümle eğitim-öğretime devam etmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı’nın ön kayıt ve kesin kayıt takvimine göre ilköğretim okulu 8. sınıf mezunlarından her yıl Sinema-TV, Tiyatro, Müzik ve Resim bölümlerine kayıt kabul koşullarına uygun ve yetenek sınavları ve sonucuna göre öğrenci alımı yapılmaktadır.

Resim Bölümüyle ilgili ; “ Desen, Resim, Heykel ve Grafik ’’ alan dersleri kendine özgün araç gereçleriyle resim atölyelerinde yapılmaktadır.

Müzik Bölümüyle ilgili ; “Piyano ” ve çalgı dersleri (Keman, Gitar, Viyolonsel, Flüt, Klarnet) birebir olarak bireysel çalgı odalarında, toplu dersler olan; Koro, Orkestra, Müziksel İşitme dersleri ise müzik bölümüne ait özel dersliklerde yapılmaktadır.

Sinema-TV alanıyla ilgili; Sinema tekniğine giriş “ Yapımcılık ve Yönetmenlik” “Fotoğraf uygulaması” alan dersleri ise Sinema-TV atölyelerinde ve laboratuvarlarında yapılmaktadır.

Tiyatro Bölümüyle ilgili ; “Oyunculuk ve Toplu Oyunculuk ” “ Ses ve Konuşma Eğitimi ” “ Hareket ve Doğaçlama ” alan dersleri tiyatro uygulama sahnesinde yapılmaktadır.

Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi M.E. B uygun olarak 4 yıl eğitim ve öğretim yapan okuldur. Lise birinci sınıfta her bölümün alan dersleri yanında Tarih, Coğrafya, Edebiyat, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, İngilizce, Fransızca gibi ortak kültür dersleri okutulmaktadır. Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel öğretim kurumu olup öğrencileri alanında ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda Üniversiteye ve sanata hazırlamak amacıyla kurulmuştur.2007-2008 öğretim yılında ÖSS başarısı % 100 oranla Güzel Sanatlar Lisesi arasında birinci olmuştur.

KURULUŞ AMACI
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel öğretim kurumu olup, öğrencileri alanlarında ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda güzel sanatlar fakültelerine ve sanata hazırlamak amacı ile kurulmuştur.