Atacan Eğitim Kurumları
Telefon

0216 410 77 80

Sektör

Kreşler/Anaokulları

Web Sitesi

http://www.atacan.k12.tr/

Email

atacan@atacan.k12.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Bayar Cad. Cemil Akdoğan Sok. No:3-5 34742 Kozyatağı/İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

Önce "insan"  düşüncesinden hareketle Türk ulusunun milli ve manevi değerlerini, Atatürk  İlke ve Devrimlerini gerçek anlamda yaşamayı temel amaç olarak benimseyen, ülk geleceğini biçimlendiren bireyler yetiştirmektir.


VİZYON

 

Atacan Eğitim Kurumları, eğitimde adını kalite ile sürekli özdeşleştirmiş ve mensubiyetinden onur duyulan bir "kurum" olarak kalacaktır.

 

EĞİTİM FELSEFESİ

 

 

Eğitim programlarında amaç, Atatürk İlke ve Devrimleri’ne bağlı, laik ve çağdaş düşünceli bireyler yetiştirerek , onları  insan haklarına saygılı, toplumsal çıkarları daima ön planda tutan bireyler haline getirmektir. 
         Milli ve manevi değerlerimizi tanımak, tanıtmak, geliştirmek ve korumak;
Milli ve evrensel kültürün oluşmasını sağlamak,başkalarının haklarına saygılı, toplumsal çıkarları kendi çıkarlarının üstünde tutan, işbirliğine ve yardımlaşmaya açık bireyler yetiştirerek, onlara belli bir bilgi birikimi ve yeni araştırma metotları kazandırmak suretiyle dünyayı tanıma ve toplumda sorumlu bir rol oynama imkanı sağlamak hedeflenmiştir.

Bu amaç çerçevesinde; sözel bölümde öğrencilere düşünme, araştırma, muhakeme etme ve değerlendirme becerisi kazandırırken yaşamı sevdirme görevini de üstlenmiştir. Bu amaçla öğrencilerin Türkçeyi en iyi şekilde kullanma ve öğrenme becerileri geliştirilmektedir. Ayrıca Türk ve dünya edebiyatının seçkin sanatçılarının yapıtları öğrencilere tanıtılmakta ve bu yapıtları karşılaştırma, değerlendirme ve sonuca varma becerileri kazandırılmaktadır. Sonuçta öğrenciler düşünebilen, okuduğunu anlayan, anladığını anlatabilen kişiler halinde okuldan mezun olabilmektedirler.


 

 

Atacan Eğitim Kurumları
Telefon

0216 410 77 80

Sektör

Özel Okullar

Web Sitesi

http://www.atacan.k12.tr

Email

atacan@atacan.k12.net

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Bayar Cad. Cemil Akdoğan Sok. No:3-5 Kozyatağı / İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Atacan Eğitim Kurumları

 

 

Kozyatağı ndaki Özel Okullar

 

Özel Atacan Eğitim Kurumları, milli ve manevi değerlerimizi tanımak, geliştirmek ve korumayı amaçlıyor. Ayrıca milli ve evrensel kültürün oluşmasını sağlamak, başkalarının haklarına saygılı, toplumsal çıkarları kendi çıkarlarının üstünde tutan, işbirliğine ve yardımlaşmaya açık bireyler yetiştirerek, onlara belli bir bilgi birikimi ve yeni araştırma metotları kazandırmak suretiyle dünyayı tanıma ve toplumda sorumlu bir rol oynama imkanı sağlamak hedefindeler.