Nautilus Akvaryum
Telefon

0212 221 73 87

Sektör

Petshop / Veteriner

Web Sitesi

http://www.akvaryumdekorasyon.com/

Email

info@akvaryumdekorasyon.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:8 No:1048 SARI Avlu Okmeydanı - İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

Nautilus Akvaryum

 

Okmeydanı'ndaki petshoplar

Şişli - Okmeydanı'ndaki petshoplar

 

Günümüzde insanların maruz kaldığı stres, bunaltıcı yasam şartları , sıkıcı ve monoton iş ve aile yaşantısı insanların değişik uğraşlara, aktivitelere ve hobilere  yönelmelerine neden olmuştur.

 

Bu hobiler sayesinde insanlar doğayla başbaşa kalabilmiş, stres atabilmiş ve günlük sıkıntılarından bir nebzede olsa kurtulabilmişlerdir.


İşte bu hobilerden biriside akvaryumculuk ve aquaristliktir. Ne yazık ki yıllardır ülkemizde de sürdürülmeye çalışılan akvaryum hobisi gerek bilgisizlikten gerekse çok fazla bu isi yapan olmadığı için insanlara hep pahalı ve lüks bir uğraş olarak lanse edildi veya o şekilde düşünülmüştür. Bunda hobicilerin yeterli araştırmayı yapmamasının yanı sıra yeterli iletişim gereçlerinin olmayışının ve akvaryum hobisine gönül vermiş kişilerin bir araya gelememelerinin de büyük katkısı olmuştur.

 

Fakat artık günümüzde akvaryum ile ilgili birçok web sitesi ve kaynak bulunmakta ve araştırmalar yapılmakta, hemen hemen bütün bilgilere kolaylıkla ulaşılmakta, hobiye yeni başlasanız dahi acemilik çekmeyecek kadar bilgi sahibi olabilmektesiniz.

 

Hobiye başlarken birçok hobicinin bildiği gibi bitkilerle, kayalarla ve ağaç kökleriyle dekore edilmiş güzel bir akvaryumda yaşattığınız renkli ve değişik türdeki balıkların, davranışlarını, yavrularıyla ve birbirleri  arasındaki ilişkileri gözlemlemek insana ayrı bir zevk ve huzur vermektedir. Akvaryum dinlendirir, stresi azaltır, hatta akvaryuma bakanların kalp atışlarının yavaşladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle olacak, bugün Dünyanın birçok ülkesinde birçok dişçi ve doktor, muayenehanesinin bekleme odasına akvaryum kurduruyor.

 

Akvaryum doğru bilgilerle ve kaliteli bir donanımla kurulduğunda sanıldığından kolay bir uğraştır. Balıklarınızın yemlenmesi ve bakimi çok vaktinizi almaz aslında, balıklarınıza yem vermek için sabah ve aksam ikişer dakika, eğer vatozunuz yoksa yosunlanan camları silmek ve hızlı büyüyen bitkileri budamak için ise haftada 5 dakika, %20-25 oranında  düzenli su değişimleri için iki-üç haftada bir yarım saat ve kirlenen filtreyi temizlemek için belki iki ayda bir yarım saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.