Lümes Avize
Telefon

0212 522 09 77

Sektör

Home Style

Web Sitesi

http://www.lumes.com

Email

info@lumes.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Zincirli Han No: 16 KAPALI ÇARŞI FATİH/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Lümes Avize 

 

Fatih teki Home Style Firmaları

İstanbul Fatih teki Home Style Firmaları

 

1927’de açılan Lümes Avize, Kapalıçarşı’nın ilk ve tek avizecisi. Her tasarımı kendine aittir. Tüm modelleri tescilli ve patentlidir.

Lütfü Sevsevil 1927 de bu işe antik avizelerin restorasyonu ile başladı. Oğlu babamız Mehmet Sevsevil ilerleyen yıllarda eldeki mevcut bilginin ve imalatın endüstriyel bir hale gelmesini sağladı ve 1970 lere gelindiğinde yaptığı avizeler Lumes Avizeleri adi altında Ortadoğu dahil tüm dünyanın beğenisini kazandı. 80 li yıllardan itibaren avizeleri hem en özel projeleri süsler oldu, hem de dünyanın değişik yerlerinde antikacılarda ve açık arttırma salonlarında antika avizeler seklinde dünya klasmanında yerini aldı.

İlerleyen tarihte Burhan Sevsevil, Lutfü Sevsevil bu aile geleneğine katıldı ve 2009 lara gelindiğinde firma 300'ün üzerinde artistin ve ustanın içinde barındığı, her türlü imalatını kendi bünyesi içinde yapan, dünyanın en prestijli projelerine imzasını atmış bir grup haline geldi.

İmalatında her türlü kristal ve metal avizeler, duvar aplikleri, ayaklı şamdanlar, özel uygulamalar, mimariye uygun avizeler ve aydınlatma üniteleri yapılmaktadır.

Avizeleri tüm dünyada çok seçkin ailelerin evlerini, kralların ve kraliyet ailesi mensuplarının saraylarını, Bakanların bakanlık binalarını, Cumhurbaşkanlarının konut ve binalarını, halka açık hükümet binalarını, camileri, kiliseleri, sinagogları, Uzakdoğu ve Hindistan da tapınakları, Avrupa da kulüpleri ve evleri, müzeleri, dünyanın dört bir yanında otelleri süslemektedir.