KÖFTECİ RAMİZ - CAĞALOĞLU
Telefon

0212 527 13 40

Sektör

Restaurantlar

Web Sitesi

http://www.kofteciramiz.com

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Bab-ı Ali Cad. Himaye-i Ekfal Sk. No:17 Fatih / İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

 

İstanbul’dan İzmir’e, Bodrum’a kısacası güneye geçerken Akhisar’da karayolu üzerinde mola verilen bir yol lokantası olan Köfteci Ramiz 1928 yılından beri faaliyet gösteriyor. Türkiye’de Köfteci Ramiz markasıyla toplam on bir ilde 16 tanesi İstanbul’ da olmak üzere 32 şube açan Ramiz’ in Makedon usulü özel kepekli pideyle sunulan ızgara köftesi, her zaman kırk çeşidi aşkın salata barı ve en az köftesi kadar ünlü tulumba tatlısı önemli spesiyalleri arasında sayılıyor.

Baba Köfteci Ramiz 1970 yılında vefat edince, o tarihten bugüne restoranları ikisi hukukçu, birisi mühendis ve birisi işletmeci olan  dört oğlu işletiyor. 32 restoranın merkezi ve amiral gemisi sayılan Akhisar’daki Karayolu Restoranı, bir çok ünlü gurme, seyyah ve yazar tarafından verilen ‘’Türkiye’nin En İyi On Köftecisi’’  dalında birincilik ödülünü, "Türkiye’nin En İyi On Yol Lokantası" dalında da ikincilik ödülünü kazanmış.

Köfteci Ramiz, aynı zamanda Ramiz markasıyla, Akhisar’ın ünlü sofralık zeytinlerini ve zeytinyağını da üretiyor. Butik tarzda özel üretilen ürünler sadece Türkiye’deki Ramiz Restoranlarında satılıyor.