Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Telefon

0212 423 00 18

Sektör

Kimya Sanayi

Web Sitesi

http://www.kalekim.com.tr

Email

pazarlama@kalekim.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

ESENYURT YOLU ÜZERİ 3.KM NO:188 FİRUZKÖY-AVCILAR/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 

Firuzköy deki Kimya Sanayiler

Avcılar Firuzköy deki Kimya Sanayiler

 

Kalekim A.Ş, 1968 yılında kurulan ve Kale Grubu’nun sıva ve boya sektöründeki kuruluşlarından Kaleterasit A.Ş. ile 2003 yılında birleşme kararı almıştır.
Kalekim, Türkiye seramik yapıştırıcıları ve derz dolgu pazarında en çok tercih edilen ve müşteri memnuniyetini sağlamış lider bir markadır. Kalekim, 2004 yılında İş ortakları Dow Chemical ve Mardav A.Ş. ile birlikte Blue’Safe Mavi Kale markasıyla ısı yalıtım sektörüne adım atmıştır. 2010 yılında gerçekleştirilen kurumsal kimlik yenilenmesi çerçevesinde iç ve dış cephe boyaları ile dekoratif dış cephe sıvalarının yeni markası Kale olmuştur.

İstanbul, Isparta, Mersin tesislerinin yanı sıra Yozgat Orta Anadolu tesisleri'ni faaliyete geçiren Kalekim, toplam beş fabrikasında seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, su ve ısı yalıtım malzemeleri, mastikler, köpükler, yüzey hazırlık malzemeleri, seramik temizlik ve bakım malzemeleri, iç ve dış cephe boyaları ve dekoratif hazır renkli sıva üretiyor.

Dört fabrikasında yıllık 600 bin ton yapı kimyasalı ve su izolasyon malzemesi üretim kapasitesine sahip olan Kalekim, İstanbul'da bulunan Kalecolor ve Kaleterasit fabrikasında ise yılda 60 bin ton boya ve 40 bin ton sıva üretim kapasitesine sahiptir.