Galatasaray Yüzme Havuzu
Telefon

0216 651 99 19 20

Sektör

Havuzlar

Web Sitesi

http://www.galatasaray.org

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Nuhkuyu Caddesi, Üsküdar Askerlik Şubesi yanı ÜSKÜDAR/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Galatasaray Yüzme Havuzu

 

Üsküdar daki Havuzlar

İstanbul Üsküdar daki Havuzlar

 

Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içinde yer alan Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, 16 Eylül 2006'da hizmete açıldı. Daha önce üstü açık olan havuz, Galatasaray'ın yaptığı tadilat ile kapalı ve tam olimpik hale getirildi.

Havuzda çatı kolonları, tribünlerin önünden geçmediği için seyircilerin müsabakaları tam olarak izleyebilmesi mümkün oluyor. 543 kişilik tribün kapasitesine sahip havuz ayrıca, sutopu, su balesi ve sualtı rugby gibi branşlara da hizmet verebiliyor. Dünya ve Olimpiyat Şampiyonaları'nda da kullanılabilecek tesisten günde 600 ile 800 kişi yararlanabiliyor.

50 sporcunun yatılı olarak kalabildiği tesiste, havuz ısısının 29-30, çırpınma havuzu ısısının ise 31-32 derece olması; kışın da sağlıklı şartlarda yüzülebilmesine olanak sağlıyor.

Sporcu sağlığı için suyun kloru da dünya standartlarında tutuluyor. Yerden ısıtmalı tesiste, rutubetten arındırıcı santraller bulunuyor.

Paslanmaz malzemeden üretilen atlama taşları, alüminyum korkuluklar da yenilenen tesisin diğer dikkat çekici unsurları arasında.

Enine 20, boyuna 10 kulvara sahip Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, 25x50 metrelik bir alan kaplıyor. Haftanın belli saatlerinde halka da açık olan tesis bünyesinde, engelliler ve 0-6 yaş arası çocuklar için havuzlar da yer alıyor.

Galatasaray Yüzme Havuzu Halka açık saatler: Salı, Çarşamba, Perşembe veya Cuma günleri 21:00-23:00 saatleri arasında.