Esan Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler Sanayi
Telefon

0216 474 40 50

Sektör

Sanayi ve Fabrikalar

Web Sitesi

http://www.esan.com.tr

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

İSTANBUL DERİ SAN. BÖLGESİ 1. YOL G-5 PARSEL ORHANLI TUZLA

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Esan Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler Sanayi

 

 

 

Tuzla daki Sanayi ve Fabrikalar

İstanbul Tuzla daki Sanayi ve Fabrikalar

 

 

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, sanayi alanındaki ilk girişimini, 1952’de İstanbul’da kurulan Türkiye’nin ilk modern ilaç fabrikası ile gerçekleştirdi.

Eczacıbaşı bugün, temel olarak yapı ürünleri, sağlık, tüketim ürünleri alanında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi kuruluşları topluluğudur. Topluluk yapısında, bu temel sektörler dışında finans, bilgi teknolojileri, kaynak teknolojileri, madencilik ve gayrımenkul geliştirme alanında etkinlik gösteren kuruluşlar da yer alıyor.

Topluluğun sermayesi halka açık kuruluşlarını EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar San. ve Tic. A.Ş., Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. oluşturuyor.

Eczacıbaşı, dokuzu yabancı ortaklı olmak üzere toplam 40 kuruluşu, 9.300 çalışanı ve 2009 sonu itibariyle 2,5 milyar Dolar cirosu ile Türkiye'nin önde gelen sanayi toplulukları arasında yer alıyor.