Cinemaximum Kale
Telefon

0212 677 59 59

Sektör

Sinema Salonları

Web Sitesi

http://cinemaximum.com.tr/

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Güven Mah. Londra Cad. No.89 Güngören / İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

 

Güngören deki Sinema Salonları

İstanbul Güngören deki Sinema Salonları

 
Mars Sinema, dünya standartlarındaki teknolojiyi konfor ve beklentilerin ötesindeki bir hizmet anlayışıyla birleştirerek, Türkiye’de farklı ve kendine özgü bir sinema deneyimi yaratmak felsefesiyle Menderes Utku ve Muzaffer Yıldırım tarafından 2001 yılında kuruldu.
 
 
Sektörde kendinden emin adımlarla yol alan Mars Sinema için büyüme yolundaki ilk büyük sıçrama, 2003 yılında İş Girişim Sermayesi’yle gerçekleştirdiği ortaklık oldu. Bu büyük adımla Türkiye’nin birçok ilinde pek çok yeni sinema salonu açılarak daha fazla sinemasevere ulaşıldı. 2005 yılında Tepe Cinemaxx Grubu’nun Mars Sinema tarafından satın alınmasıyla Türkiye sinema sektöründe bir ilke daha imza atılmış oldu.
 
 
Mars Sinema’nın hızlı büyümesi yalnızca Türkiye’deki değil, yabancı yatırım fonlarının da dikkatini çekti ve Mars Entertainment Group’un ikinci büyük ortaklığının gerçekleşmesine neden oldu. Mars Sinema 2007 yılında, Carrefour Marketler Zinciri, Raffles/Fairmont Oteller Grubu, Virgin Entertainment Group, Paris St. Germain futbol takımı ile gayrimenkul ve finans alanındaki yatırımlarıyla dünyanın en büyük girişim sermayelerinden olan Amerikalı Colony Capital ile bir ortaklık anlaşmasına imza attı. Mars Sinema bu ortaklığın ardından 2 yıl gibi kısa bir sürede, gelirler ile şube, perde ve koltuk sayısı yönünden sektör lideri haline geldi. Yakın zamanda ise Colony Capital üç yıllık ortaklık süresinin sonunda yatırımını 3’e katlayarak hisselerini devretti.
 
 
Mars Sinema üçüncü büyük ortaklığını, Mey İçki’nin yanı sıra medya, yiyecek ve finans alanlarındaki yatırımlarıyla tanınan, Türkiye’nin saygın girişim sermayelerinden Actera Group ile yaptı.
 
 
Mars Sinema yalnızca sektörün büyüklüğünü ve ekonomik dengelerini değil, aynı zamanda sektörün vizyonunu da değiştirdi. Beyazperdede opera ve bale gösterimleri, konserler, spor müsabakaları, son teknoloji 3D sistemler ile sinemaseverleri yeni deneyimlerle tanıştırdı.
Sektörde büyük bir adım daha atarak ortaklığına 2011 yılında Esas Holding’i dahil eden Mars Sinema, AFM sinemalarını da bünyesine katarak büyümeye ve sektörün nabzını elinde tutmaya devam ediyor.