Bahçeköy Öğrenci Yurdu
Telefon

0212 223 04 68 -69

Sektör

Karma Öğrenci Devlet Yurtları

Web Sitesi

http://www.istyurtkur.gov.tr/bahcekoy.php

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Hacı Osman Bayırı İSKİ yanı Sarıyer-İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Bahçeköy Öğrenci Yurdu

 

Bahçeköy'deki karma öğrenci devlet yurtları

Sarıyer - Bahçeköy'deki karma öğrenci devlet yurtları

 

Bahçeköy Yurdu Kurumun malı olup; 312 kız, 412 erkek olmak üzere toplam 724 kapasiteyle Hacı Osman Bayırı İSKİ yanı Sarıyer-İstanbul adresinde genel yurt olarak hizmet vermektedir.

 

Yurt binası A ve B Blok olmak üzere iki bloktan oluşmaktadır. Bina 1525 m2lik bir alanda kurulmuş olup, toplam arsa alanı 12.778 m2dir. Bloklar 6'şar katlı olup A bloğun katlarında 17'şer oda, B bloğun katlarında 13'er olmak üzere yurdun toplam 120 öğrenci odası bulunmaktadır. Odalar ranza sistemiyle donatılmış olup, her odada 6 öğrenci barındırılmaktadır. Yurdun banyo ve tuvaletleri öğrenci katlarındadır.

 

Yurt bünyesinde lokanta-kantin, internet, berber ve çamaşırhane işletmeleri bulunmaktadır. Yurtta öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için açık futbol, basketbol ve voleybol sahaları mevcuttur.

 

Yurt civarında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü, Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Işık Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi bulunmaktadır.