Antik Hotel İstanbul
Telefon

0212 638 58 58

Sektör

4 Yıldızlı Oteller

Web Sitesi

http://www.antikhotel.com

Email

info@antikhotel.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Ordu Cad. Darphane Sok. No:10 Beyazıt/İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Antik Hotel İstanbul 4 yıldızlı otel

 

Beyazıt'taki 4 yıldızlı oteller

İstanbul Beyazıt'taki 4 yıldızlı oteller

 

1984 yılında, Antik Hotel inşaatı için yapılan temel kazılar sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar Geç Roma ve Erken Bizans dönemine ait (M.S. 450 – 500) bir sarnıcın kalıntılarıydı. Kazı çalışmaları durdurulup restorasyon çalışmalarına başlandı. ANTİK HOTEL'in binası orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üstüne yapılandırıldı.

 

1500 yıldır yeraltında kalmış olan bu tarihi eser kalıntıları Antik Cisterna ismiyle farklı özel davetlere, etkinliklere fotoğraf resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapmak üzere tekrar hayata döndürülürken aynı zamanda, Antik Hotel'e tarihi geleceğe taşımak adına da büyük bir sorumluluk yüklemiş oldu.

 

FORUM TAURİ (Toplantı & Banket)

4. yüzyıla kadar Forum Tauri (Boğa Meydanı) olarak adlandırılan bugünün Beyazıt Meydanı; geçmişten bugüne toplantıların mitinglerin buluşmaların en önemli meydanı olmuştur. Şık kristal avizelerle zenginleştirilmiş Forum Tauri toplantı salonunda, barkovizyon, ses ve görüntü sistemleri, farklı masa düzenleme ekipmanları, platform - sahne kurulumu gibi değişik aktivitelere olanak sağlayacak donanım mevcuttur. Wireless, sabit bilgisayar, yazıcı, faks, fotokopi imkanlarına sahip 20 kişi kapasiteli çalışma odası bağlantısıyla da iş-eğitim toplantıları için ideal imkanlara sahiptir.

 

fatihotelleri fatih 4 yildizli