Sinema Akademisi Başlıyor!

Gençlere yeni olanaklar sağlayan, yeteneklerini keşfetme ve kendilerini geliştirme fırsatı sunan Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde yeni bir kurs programı başlatıyoruz. Alanının uzman ve bu alanda en iyiler arasında kendilerine yer bulmuş isimler ile Beyoğlu Belediyesi Sinema Akademisini açıyoruz.

15 Şubat’ta başlayacak olan derslerde gençlerimiz, film yapım sürecinin her adımını görmüş ve tanımış olacak. 8 hafta sürecek olan akademi eğitimlerimizde senaryo, yönetmenlik, oyunculuk, kurgu ve sanat yönetmenliği atölyelerinin yanı sıra usta oyuncular ile konferans dersler de yapılacak. Usta oyuncular Fikret Kuşkan ve Hakan Boyav, ünlü yönetmen Selahattin Sancaklı, yazar ve senarist Selman Kayabaşı ile TRT 1 Kanal Koordinatörü Cemil Yavuz’un da katılacağı dersler ile gençlerin motivasyonu en üst seviyede olacak.

Sinema Akademisine katılmak isteyen gençlerimiz başvurularını 7 Şubat Cuma gününe kadar web sayfamız üzerinden yapabilirler. Başvuru yapan kursiyer adayları ile 8 Şubat Cumartesi günü mülakat yapılacaktır. Başarılı olan adayların duyurulmasının ardından 15 Şubat Cumartesi günü dersler başlayacak ve 8 hafta sürerek tamamlanacak. Sinemaya ilgi duyan, kendini bu alanda geliştirmek isteyen ve yeteneklerine güvenen 15 yaş üstü tüm gençleri bekliyoruz.

Ön Başvuru için Tıklayınız!!! 

 

Etkinlik Takvimi