Burç Bilgileri

KOVA Burcunun Özellikleri


Kova burcunun genel özellikleri nelerdir? Kovaların uğurlu günü hangisi? Burcunuzla ilgili tüm merak ettiklerinizi ünlü Astrolog Nuray Sayarı yorumluyor.

KOVA Kadınları


Bu burçda doğan kadın, sizi bir anda büyüleyebilir. Ama kalbinizi verir vermez herşeyin istediğiniz gibi olacağını zannetmeyin. Bağımsızlığına düşkün kadın, sizinle hayatını birleştirebilmek için pek çok şey isteyecektir. Hatta evliliği imkansız hale getirecek sorunlar bile çıkaracaktır. Bu burçda doğan kadın bağımsızlığına sonsuz önem verir. O tıpkı grubu hava gibidir. Bir anda uçup gitmesi kabildir. Tutmaya kalksanızda asla yakalayamazsınız. O aklına eseni yapmayı, bildiği gibi hareket etmeyi ister. Yeniliklerden son derece zevk alır ve daima bunları izlediği için de uzun süre genç kalır. Kendi başına hareket etmeye alışıktır. O yol gösteren bir eş değil kendisini anlayan bir dost aramaktadır. Bu tipin damarına basmakta tehlikelidir. Çünkü sinirlenerek size inat,en istemediğiniz şeyleri yapabilir.Kılığını tenkid ederseniz daha da mübalağalı giyinir. Kısacası isyan eder ve bunu da her hareketiyle ortaya koyar. Bundan kadının asla değişmeyeceğinide sanmayın. O aradığı erkeği bulduğu an çok fedakarlık yapabilir. Fakat başlangıçta hareketlerine karışan erkek ona uygun değildir.

KOVA Erkekleri


Bu burçta doğan insanlar çok yönlü, akıllı, dikkati çeken, fevkalade tiplerdir. Bu burcun erkeğini kolaylıkla sevmeniz ve beğenmeniz kabildir. Kova Burcu Erkeği fazla cazibelidir ve her kadın onda istediği şeyleri bulduğunu da sanmaktadır. Bu durumda başarıya erişmek için bu erkeğin kafasına, hislerine, zevkine hitap etmeniz gerekecektir.

Grubu : Hava
Uğurlu Günü : Pazar
Uğurlu Taşı :  Amatist ve Yeşim
Uğurlu Sayısı : 4 ve 8
Renkleri : Koyu mavi, gece mavisi, karışık renkler ve tonlar
Çiçekleri : Zerren, Hercai menekşesi, kartopu, kır çiçekleri
Kokuları :  Sümbül, yasemin, violet
Müzik : Modern Eserler
En Belirgin Özelliği : İşbirliği
En Büyük İdeali : İlerlemeyi sağlayacak imkanlar
En Büyük Hatası : Başkalarını beğenmeme
En Büyük Arzusu :  Yardım

 

KOVA Burcu Olan Ünlüler

Candan Erçetin, Mehmet Ali Erbil, Ajda Pekkan, James Spader, Abraham Lincoln, İsmail Cem, Hagi, James Joy-ce, Paul Auster, Olgun Şimşek, Ferzan Özpetek, Geena Davis, Paul Newman, Ronald Reagan, Mozart, Toni Morrison, Micha-el Jordan, Soner Arıca, Metin Üstündağ, Thomas Edison, Virgi-nia Woolf, Clark Gable, Galileo Galilei, James Dean, Charles Darwin, Charles Dickens, Oprah Winfrey, John Travolta, Lord Byron, Christina Ricci, Shakira, Aston Kutcher, Paris Hilton, Justin Timberlake, Axl Rose.