Burç Bilgileri

BAŞAK Burcunun Özellikleri


Başak burcu

Başakların uğurlu günü, uğurlu sayısı ve uğurlu taşı hangisi? Başak burcunun en belirgin özelliği nedir? Ünlü Astrolog Nuray Sayarı Başak burcunu yorumluyor.

 

 

 

BAŞAK Kadınları


Bu burçta doğan bir kadının erkeğinden daha üstün olduğunu söylemeliyiz. Erkeğe çok benzeyen tarafları vardır ama onun kadar maddi değildir. Hayatında güzelliğin ve hislerinde yeri büyüktür.

BAŞAK Erkekleri


Bu burçtan doğan erkeği beğeniyorsanız başlangıçta hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çünkü o size istediğiniz gibi iltifat etmeyecek, romantik laflar söylemeyecektir. Sözleri şirindir ve sizi çok eğlendirebilir. Ama bu tip pekde hassas sayılmaz. O tam anlamıyla realist bir erkek sayılır. Siz daima aşk sözleri duymak isteyen, sevgiye hislere çok önem veren bir tipseniz bu erkekle geçinmenizin pek de kolay olmayacağını da belirtelim. Herşeyden önce o kolay kolay sevip bağlanmaz. Sevse bile bu sözleri ifade etmeye lüzum görmez. Hatta kendisinden böyle birşey isteyeceğiniz de aklından geçmez. Bu erkeği evlenmeye razı etmekde güçtür.

Grubu : Toprak
Uğurlu Günü : Çarşamba
Uğurlu Taşı :  Koyu mavi zafir ve zebercet
Uğurlu Sayısı : 5
Renkleri : Açık sarı, açık mavi, kobalt mavisi
Çiçekleri : Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği
Kokuları :  Leylak, limon, sardunya
Müzik : Eski şarkılar
En Belirgin Özelliği : Temizlik
En Büyük İdeali : Toplum tarafından beğenilmek
En Büyük Hatası : Çekingenlik
En Büyük Arzusu :  İşte başarı

 

BAŞAK Burcu Olan Ünlüler

İclâl Aydın, Fatih Terim, Cameron Diaz, Hugh Grant, Sean Connery, Richard Gere, Kürşat Başar, Mickey Rouke, Jeremy Irons, Gülben Ergen, Süreyya Ayhan, Keanu Roeves, Tuğçe Kazaz, Cüneyt Arkın, Uğur Yücel, İlhan Erşahin, Fatih Akın, Micheal Jackson, Ingrid Bergman, Goethe, Tolstoy, H.G. Wells, Guy Ritchie, Beyonce Knowles, Shania Twain,Salma Hayek, Claudia Schiffer, Raquel welch, Sophia Loren.