Spa Nedir?İzlenme Sayısı 1980

Spa Nedir?

‘’Spa’’ şifalı sular ile yapılan bakım anlamına gelmektedir. Spa pazarı Türkiye'de yeni gelişmekte olan bir sektördür. Spa merkezlerini diğer merkezlerden ayıran özellikler, mekânın girişinden başlıyor. Müzik sistemi ve dekoruna kadar, hoş kokulu mumlardan ışık sistemine kadar kullanılan kozmetik malzemeleri de dâhil merkeze gelen kişiye ruhsal ve bedensel hizmet sunuyor.

 

Spa müşterileri genelde vücut bakım programlarını, rahatlatıcı aroma yağları ile salt body peeling’in kombine edilerek masaj teknikleriyle kişiye uygulanan bu bakım, hem vücudu, hem de ruhsal rahatlatmayı sağlıyor. Masaj yağı içeriğindeki citrus aromaları sayesinde kan dolaşımını hızlandırıp, vücuda zindelik kazandırırken, salt body peelingle de cildi ölü deriden arındırıyor.

 

 

Stretch filmlerle bandajlayarak dermolife cihazına kişi yatırıldıktan sonra titreşim usulüyle kan dolaşımının hızlandırılması ve cihazın 

püskürttüğü aroma buharı ile de vücudun toksinlerden arındırılması sağlanıyor.

Bu uygulamaların amacı, vücudun su ve tuz dengesini ayarlaması, bedene enerji kazandırmaları, yorgunluğu ve ağrıyı almaları ve az önce de değindiğim gibi cilt proteini olan elastiğin yeniden yapılanmasını sağlamaktır.

 

Spa Nedir? ile ilgili Yorum Yazın

Adınız : E-Mail Adresiniz :