Küçükçekmece Belediyesi Mağdur Kadın ve Çocuklara Sahip Çıkıyorİzlenme Sayısı 1749

Küçükçekmece Belediyesi Mağdur Kadın ve Çocuklara Sahip Çıkıyor

Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Kadın Konukevi”  özellikle eşlerinden şiddet gören kadın ve çocukların belirli bir süre ihtiyaçlarını karşılıyor, tiyatro ve sinema gibi sosyal faaliyetlere katılmalarını sağlıyor.

Konukevi’nde kalan kadınlara iş bulma konusunda yardımcı olan Küçükçekmece Belediyesi İstihdam Masası, mağdurların ekonomik özgürlüklerini kazanmaları için de destek oluyor. Konukevi’nde çocuklar içinde bir kreş bulunuyor. Öğretmenlerin bulunduğu kreşte çocuklara özel eğitim veriliyor.

Kendilerine aile ortamı oluşturulan merkezde ekonomik özgürlüklerini sağlaması  için iş bulunarak, geçimlerini sağlayabilecek kadar gelirleri olduğunda ise yeni yuvalarına taşınıyorlar. Yine belediyenin Yaşam Sevinci Merkezi’nde kendilerine ev eşyası ve giyim temin ediliyor. Kaymakamlıktan da yakacak yardımı alarak ısınma sorunları çözülüyor. Bütün bunlar sağlandıktan sonra da belirli aralıkla merkez tarafından aile ziyaret ediliyor. 

Kadın Konukevi’nde bulunan kadın ve çocukların zaman zaman psikolojik destek almaları gerektiğin de ise  haftada bir gün gelen psikologlar hem grup hem de bireysel terapiler uygulayarak onların geçmiş dönemlerde yaşadığı sıkıntıların çözüme katkıda bulunuluyor.

2004 yılından bu yana yaklaşık 400 kadın ve çocuğu misafir eden Küçükçekmece Belediyesi Kadın Konukevi  her yıl yüzlerce kadına sıcak bir yuva oluyor, onların yaralarını sarıyor.

 

www.dunyabulteni.net

Küçükçekmece Belediyesi Mağdur Kadın ve Çocuklara Sahip Çıkıyor ile ilgili Yorum Yazın

Adınız : E-Mail Adresiniz :