İstanbul Semt Pazarlarıİzlenme Sayısı 24396

İstanbul Semt Pazarları

İSTANBUL'UN KALBİ SEMT PAZARLARI...

İstanbul'da olup da semt pazarlarına uğramayan var mıdır acaba? Özellikle de bayanlar... Neden olmasın ki! Kocaman bir alana resmen dünyayı sığdırıyor pazar esnafı... Sebze-meyveden, şarküteriye, bakliyattan, hamur işlerine hele hele rengarenk kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar sanki modanın kalbi semt pazarlarında atıyor. Pazarlara ilgi çok fazla. Avrupa yakasında 243, Anadolu yakasında ise 115 semt pazarı kuruluyor.

istanbul_pazarGenci, yaşlısı, zengini, fakiri hepsi orada...

İstanbul'da hemen hemen tüm ilçelerde haftanın belli günleri semt pazarları kuruluyor. Hatta bazı ilçelerde birden fazla pazar var. Sabahın erken saatlerinde başlayan yoğunluk, akşam saatlerine kadar sürüyor. Bazı semtlerde 'sosyete pazarı' olarak bilinen semt pazarlarının belkide en güzel yanı, her kesimden insanın buraları tercih ediyor olması. Pazar, yüksek gelirli vatandaşı da, düşük gelirliyi de kendine çekmeyi başarabiliyor. Zira, sadece bayanlar değil, erkekler de son zamanlarda pazarlara ilgi göstermeye başladı. Tezgahın önünde kendinizi alışverişin büyülü dünyasına kaptırdığız anda semt pazarı kültürünü yaşıyorsunuz denilebilir.

İstanbullular hangi semtte hangi gün pazarın kurulacağını aslında iyi bilir. Biz İstanbul'u yeniden keşfetmek isteyen takipçilerimiz için hangi semt pazarı nerede bulunur, sizler için araştırdık.

Bahçelievler'de Pazartesi kurulan semt pazarı, Türk Böbrek Vakfı'nın yakınında kuruluyor.

Bahçeşehir 'deki semt pazarı Salı ve Cumartesi kuruluyor. Pazar, Bahçeşehir girişinin yanından Esenyurt’a giden yol üzerinde.

Bakırköy pazarı Cumartesi günleri kuruluyor. Pazar, İncirli metro istasyonunun yanında.

Beşiktaş semt pazarı Cumartesi günleri, Ihlamur Kasrı’nın karşısında Nüzhetiye Caddesi ve yanındaki sokaklarda kuruluyor. Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin hemen karşısı. Pazar iki katlı.

Beykoz'daki pazar, Perşembe günleri, Çubuklu’da kuruluyor.

Beylikdüzü'de Pazar günü kurulan semt pazarı, Adakent kültür merkezi yanında.

Bostancı pazarı Perşembe günleri, Şenesenevler’de kuruluyor.

Büyükada'da  kurulan pazar Perşembe günleri.

Erenköy'deki pazar Perşembe günleri kuruluyor. Pazar, minibüs caddesinden başlıyor.

Fatih semt pazarı Çarşamba günleri. Kurulduğu semt ise Çarşamba.

Fındıkzade'deki pazar Cuma günleri kuruluyor. Fındıkzade Tadım'ın bir üst sokağından başlayıp Alipaşa Hamamı`na kadar olan yerde kuruluyor.

İstanbul Semt Pazarları ile ilgili Yorum Yazın

Adınız : E-Mail Adresiniz :