Hayatınızı Anlatın, iamistanbul.tv Dünyayla Paylaşsınİzlenme Sayısı 316362

Hayatınızı Anlatın, iamistanbul.tv Dünyayla Paylaşsın

‘‘Öldükten Sonra Değil, Yaşarken Değerimi Bilsinler’’

suphiBir insan ömrü boyunca bilinçli ya da bilinçsiz bir sürü eser yaratır. Sanatın ve sanatçının dolayısıyla emeğin çoğunlukla popüler kültüre yenik düştüğü bu ülkede maalesef ki, kıymeti çok geç anlaşılır.

Yaşarken ortaya koydukları eser, ölünce kıymetlenir. Suphi Durmuşoğlu’da yaşarken sesleniyor: Öldükten sonra değil, yaşarken değerimin bilinmesini istiyorum….

Suphi Durmuşoğlu, Türkiye’de aklınıza gelebilecek her şeyin minyatürünü yapıyor. Trabzon’daki manastırdan tutunda, Türkiye’nin bir ucundaki camiye kadar bir sürü eseri mevcut. Ortaköy’de çalışan Durmuşoğlu, çocuklardan ve yaşlılardan ilham alıyor. Çocuksuz asla yapamayacağını vurgulayan Durmuşoğlu, destek bekliyor. İnsanların ne olursa olsun herhangi bir el sanatıyla uğraşmasını istiyor. Çünkü biliyor ki; ancak bu işle uğraşanlar sanatçıları anlayabiliyor.
suphi
Bazı insanların isteklerinin gerçekleştirilmesi zor değildir aslında. Bazen içten bir merhaba, bazen sorulan bir hatır bir insanı ölünceye kadar mutlu edebilir. Öldükten sonra bilinen kıymet, kıymet değildir. Bir insanı değerini bilmek için ölmesini beklemeyin.

hayatini-anlat
• Sizde kendi hayat hikayenizi anlatın, Iamistanbul.tv tüm dünya ile paylaşsın. Sesinizi kimin, ne zaman duyabileceğini nereden tahmin edebilirsiniz ki?

Hayatınızı Anlatın, iamistanbul.tv Dünyayla Paylaşsın ile ilgili Yorum Yazın

Adınız : E-Mail Adresiniz :