Gelin Damat Adayları İçin İpuçlarıİzlenme Sayısı 2665

Gelin Damat Adayları İçin İpuçları

Hayallerinizi gerçekleştirecek o muhteşem gece için, nasıl bir mekan istediginize karar verin. Mekan seçimine 6 ay kala günü belirleyin. Aileler arasında davete gelecek olanların sayısını belirleyin, Bütçenizi hazırlarken, hangi mekanda yapacagınız ve davetli sayısını hesaplayın.

Mekan Seçimi: Düşündüğünüz mekanın özelliklerini, fiyatlarını alarak araştırın, Fiyatlar hafta içi ve hafta sonu olarak degişiklik gösterir bunu göz önünde bulundurun. Menü seçeneklerini inceleyin. Çatal, bıçak masa örtileri,tabaklar, bardakaları görün düzen şekline bakın. Ayrıca servisin nasıl yapılacagını konuşun. Düğün Salonu tarzı bir yer kiralıyorsanız. Seçeceğiniz düğün salonunda yiyecek ve içecek servisi yapılıp yapılmadığını öğrenin.Organizasyon Firmasıyla anlaşabilir yada Catering Firmasıyla anlaşabilir, Dışarıdan orkestra getirtebilir, Pastanızı kendiniz yaptırabilirsiniz. Düğün gecesi park sorunu yaşanmaktadır. Önceden belirlediginiz mekanın otoparkı yoksa önceden belirlediginiz yerlere, bir kişiyi görevlendirerek misafirlerinizi bu konuda aydınlatın.

Yaz düğünlerinde, yeni trend kır düğünleri. Boğaz manzaralı olan yerler ise kır düğünlerinde en çok tercih edilen mekanlar. Bahar düğünlerinde, baharın neşesini, yazın egzotik dokunuşlarını, kışın kristal ışıltısını yansıtabildiğiniz düğününüze sonbaharın romantik renklerini taşıyabilirsiniz.

Deniz Kenarında Bir Düğün : Haziran Temmuz Agustos ayında yapılacak bir yaz düğünü hazırlamayı planlıyorsanız.Deniz kenarı hem sizin hem davetlilerin rahat olmasını saglayabilecek bir seçenek. Tercih ettiginiz mekanın bir iskelesi varsa masaları iskele üstüne yerleştirip çakıl taşlarının üstüne kimin nereye oturacagını gösteren masa kartları yapabilirsiniz.

Kır Düğünü : En uygun zaman Nisan Mayıs ve yaz aylarıdır Yagmurlu bir güne denk gelmemelidir. Her tarafı Çiçeklerle kaplı bir duvak takabilirsiniz dekorda uçuşan tüller kullanabilirsiniz Hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Aydınlatmada kullanacagınız bambu meşaleler ortama romantizim ayrı bir güzellik katacak.Gecenin ilerleyen saatlerinde çıplak ayakla dans edebilir tüm elektriginizi dışa vurabilirsiniz.

Teknede Düğün : Farklı mekan arayanlara cesur bir öneri olan teknede düğün fikri hayallerinizi denize taşıyor.En güzel gecenize güneşin batmasıyla alev alev olan yıldızların parlaklıgıyla aydınlanan gökyüzü eşlik ediyor.

Ortaçağdan kalma düğün: Eski çağlardan kalma, tarih kokan bir düğün mü istiyorsunuz? Öncelikle düğünü gerekleştirmek için antik detaylara sahip bir mekan seçmelisiniz. Örneğin bir şato, şarap mahzeni, sanat galerisi, tiyatro salonu ya da özel temaya sahip bir bar ortamı davetlilerinizin kendilerini bambaşka bir dünyada hissetmelerini sağlayacaktır. Dekorda dore ve beyaz renkler kullanabilirsiniz. Aydınlatma olarak kullanacağınız meşaleler dikkat çekici olabilir. İhtişamlı bir gelinlik ile eski çağlardan gelen tanrıçalar gibi olabilirisiniz. Gece için hazırlanan ateş gösterileri de davetlilerin ilgisini çekecektir.


Dikkat Edeceğiniz Noktalar

• Ailelerinizle karşılıklı görüşüp, toplam davetli sayısını belirleyin. Bütçenizi ayarlarken ve düğünün yapılacağı yeri seçerken davetli sayısı belirleyici bir etken olacaktır.
• Seçeceğiniz mekanda servis yapılıp yapılmadığını öğrenin. Sadece salonu kiralıyorsanız, yiyecek ve içecek servisi için ayrıca bir firmayla anlaşmanız gerekebilir.
• Müzik olarak ne istediğinizi de konuşun.
• Davetli sayınızı alabilecek kapasitede olduğu söylenen mekanı masalı olarak da mutlaka görün.
• Düzenleme ve organizasyonla ilgili bir firmayla anlaşıp, her ayrıntıyı onlara bırakabileceğiniz gibi tüm hazırlıkları sizde üstlenebilirsiniz. Ama sakın geç kalmayın.
• Düğün gününüze katılan konuklardan bir anı kalmasını istiyorsanız, girişe büyükçe şık bir defter koyup, duygularını belirtmelerini isteyebilirsiniz.

• Davetlilerin adlarının yazılı olduğu kartlar hazırlayıp, masalara yerleştirebilirsiniz.

• Gelin ve damadın oturacağı masada, şahitler ve eşleri, ayrıca yakın akrabalar da bulunmalıdır.
• Davetli topluluğu kalabalıksa yuvarlak masaları tercih edin.
• Çocukları ve gençleri aynı masaya oturtursanız bu durumdan memnun olurlar.

 

 

Gelinlik Modellerine Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır? Tıklayın
Gelin Makyajı Nedir? Tıklayın
Gelin Saç Modeli Nasıl Olmalıdır? Tıklayın

Gelin Damat Adayları İçin İpuçları ile ilgili Yorum Yazın

Adınız : E-Mail Adresiniz :