Beyoğlu'ndaki Tango Kursları

87405 İzlenme

Tangojean Dans Kursu
 
Bir sabah uyanırsınız ve kaliteli bir şeyler yapmak istersiniz. Hele de yaptığınız işi seviyorsanız. İrfan Yüksel tangoyu çoğaltmak hedefi ile 4 Ekim 2002 yılında Tangojean Atölye’yi kurdu. Tangojean, daha ilk yılında yüzlerce kişiyi tango ile tanıştırdı.
Bir süre sonra kabımıza sığamadık. Nisan 2004 yılında Tangojean Atölye sayısı her geçen gün artan öğrenci kitlesine daha iyi hizmet verebilmek için İstiklal Caddesi’ndeki yeni yerine taşındı. Artık tango yapan herkes penceremizden tramvayı görebiliyordu.
 
Tango için özel olarak hazırlanmış zemini, ses sistemi, zengin müzik arşivi, eğitim materyalleri ile faaliyetlerini sürdürmekte olan Tangojean Atölye, profesyonel tango eğitmenleri ile tango öğrencilerini birleştiren bir okul olmaya devam ediyor.
Tangojean bünyesindeki eğitmenler 2007 senesinde Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) nin kurulmasından sonra TDSF onaylı antrenör sertifikasına sahiptir.
 
 
 
Neden Tangojean ?
 
Tangojean'de ders programımızı, teori ve pratik arasında denge sağlayacak ve öğrenirken keyif alacak şekilde tasarladık. Eğitim sistemimizle, öğrencilerimize 

sağlam bir teorik alt yapı sunarken aynı zamanda tango hakkındaki entelektüel birikimlerini genişletmeyi hedefliyoruz.
Tangonun yaratıcı yapısı, öğrencilere dinamik bir ortamda eğitim olanağı sağlarken sosyal alanda dansa dair keyifli anlar yaşamalarına olanak tanır. Öğrencilerimizin tangonun temel prensiplerinin yanı sıra colgada, sacada, barrida, volcada gibi bir çok teknikle birlikte müzik ve tango kültürü hakkındaki 
formasyon bilgilerini de hazmetmesi hedeflenmektedir.
Tangojean'deki ders dizisi, teori ve pratiği birbirine bağlayan bir köprü görevi görmektedir.
Tangojean olarak, sınıflar, milongalar ve www.tangojean.net ile kendi katılımcılarının yanı sıra hem Türkiye'deki hem de yurtdışındaki tangoseverler arasında çok yönlü bilgi akışı yaratmayı, tangonun temel iletişim stratejilerini doğru tanımlamak ve geliştirmeyi amaç olarak benimsedik. 
 
Tangojean ekolünden yetişen bir öğrenci dünyada hangi millete ya da dile mensup olursa olsun Arjantin Tangosu yapan biri ile tango dilinde iletişime geçecek yeterli donanıma sahip olması da misyonlarımızdan biridir.
Son olarak, Socrates dediği gibi “öğretmenler kapıyı açar içeri kendiniz girersiniz”. Tam da bu anlayışla, Tangojean eğitim sistemi öğrenciye analitik sentez kabiliyeti kazandırarak kendi cevaplarını bulması için uygun kapıları açar. Başka bir değişle, Tangojean temel alt yapısı sağlam, özgün tarza sahip güçlü dansçılar yetiştirir.
 

La La Mi Müzik Market

Beyoğlu Tünel'de buluna...

Beyoğlu'ndaki 3 Yıldızlı Oteller

Beoğlu'ndaki 3 yıldızl...

Taksim'deki 4 yıldızlı Oteller

Taksim'deki 4 yıldızlı...

Taksim'deki 3 yıldızlı Oteller

Taksim'deki 3 yıldızlı...

Taksim Otel

Taksim'deki otellerin ile...

Taksim'de Ne Yenir?

Bizimle bir lezzet gezisi...

Beyoğlu Otel Tanıtımları

Beyoğlu'ndaki otellerin ...

Beyoğlu'ndaki Avizeciler

Lambians Aydınlatma ve A...

Taksim'deki Eğlence Mekanları

Crab Bar, Altın Plak Bar...

Beyoğlu'ndaki Sürücü Kursları

Ehliyet almak, ehliyet y...