Barselona'ya Nasıl Gidilir?

47285 İzlenme

Barselona, özellikle futbol kulübü ile dünyaca ünlü olan ve İspanya’nın Katalunya bölgesinde yer alan bir kenttir. Ayrıca bu bölgenin başkentidir.

Türk Hava Yolları, haftanın 4 günü Barselona’ya sefer düzenlemektedir. Bu yolculuklar ortalama olarak 3 buçuk saat sürmektedir. Barselona’ya Madrid üzerinden aktarma yaparakta gidebilirsiniz. Aktarma yapma taraftarı değilseniz Türk Hava Yolları ve diğer ülkelere ait havayolu firmaları ile Barselona’ya direkt olarak gidebilirsiniz. Senenin bazı dönemlerinde İzmir ve Ankara’dan da direkt olarak havayoluyla Barselona’ya gidebilirsiniz.

Barselona her ne kadar Katalunya bölgesinin başkenti olsa da İspanya Cumhuriyeti’ne bağlı bir kent olduğundan vize işlemleri için İspanya Başkonsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Barselona vizesi için en az 25 gün önceden başvuru yapmanızda fayda var. Çünkü İspanya diğer ülkelere göre vize başvurularını daha çok incelediği için uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Programlarınızda aksama olmaması için bu tarz gecikmelere hazırlıklı olmalısınız.

İspanya’ya İngiltere ve Yunanistan vizesi ile giriş yapamazsınız. Fakat Almanya, Fransa gibi Schengen’e bağlı ülkelerin vizesi ile rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. İspanya Konsolosluğundan aldığınız vizeyle de Barselona’ya rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.


Madrid Nasıl Bir Şehir?

Manzanares Irmağı'na ba...

Amsterdam Nasıl Bir Şehir?

Hollanda’nın başkenti...

Viyana Nasıl Bir Şehir?

Avusturya’nın başkent...

Atina'ya Nasıl Gidilir?

Atina’ya İstanbul’da...

Barselona'ya Nasıl Gidilir?

Barselona, özellikle fut...

Moskova'da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Moskova’ya gittiğinizd...

Paris'te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Paris’te görülmesi ge...

Madrid'e Nasıl Gidilir?

İspanya’ya veya ülke...

Prag'a Hangi Mevsimde Gidilir?

Adeta açık hava müzesi...

Gezilecek En iyi 10 Şehir

Gidilecek, görülecek ve...