Avrupa Yakası'ndaki Eğlence Mekanlarıİzlenme Sayısı 15449

Avrupa Yakası'ndaki Eğlence Mekanları

 

İstanbul eğlence dünyasının kalbi iamistanbul.tv'de atıyor.

İstanbul'un eğlence sektörüyle ünlü ilçeleri Beyoğlu, Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Sarıyer ve bu ilçelerde yer alan ünlü eğlence mekanlarına iamistanbul.tv üzerinden tek bir tıkla ulaşabilirsiniz...

Barlar, meyhaneler, türkü barlar, cafeler, nargile salonları, balık restorantları, eğlence sokakları ve İstanbul'da eğlence denilince akla gelen her yer iamistanbul.tv'de...

Çiçek Pasajı

"Çiçek Pasajı, Beyoğlu akşamlarının ilk durağı, 

yönlendirici merkeziydi adeta...Ya uzun bir akşamın ilk yudumları ya da eve gitmeden bir iki kadehle stresin atıldığı bir mekan. Gönüllerimizi coşku ile dolduran Çiçek Pasajı Meyhanelerinde, her gün ve her gece başka bir alem yaşanır...

Sofraları süsleyen meze çeşitleri, göz ve damak zevklerinize yeni ufuklar açar. Rakılarını yudumlayarak hayal alemlerine dalanların masalarında, her an yeni umutlar açar…ve dostlarla paylaşılan sofralarda, insanların şairlikleri de ortaya çıkar... Kendi Dünyalarıyla buluşan meyhane ozanları, şövalyeler gibi cesur, mecnunlar gibi aşık olurlar. Eğer birgün siz de aşık olursanız, bu düşler alemine dalmayı ihmal etmeyiniz. Çünkü, ÇiçekPasajı meyhanelerinde hayal kurmanın keyfi başkadır.”

Fransız Sokağı

Yeniden hayat bulan Cezayir Çıkmazı'nın yer taşları Paris'ten gelen mimarlarla çalışılarak düzenlendi. Sokağa adını veren Fransızlar, Beyoğlu'nda çok önemli izlere sahip. Zira Beyoğlu'ndaki ilk kahvehaneler, ilk oteller, ilk sinema ve tiyatrolar, 19. yüzyılda Fransızlar tarafından kurulmuş.

Sokağın sol tarafındaki binaların tümü 1890-1910 yılları arasında İstanbul'da yaşamış Karaköy ve Eminönü rıhtımlarını inşa eden Fransız müteahhit mühendis Marius Michel'in imzasını taşıyor. Ayrıca ünlü Fransız ressam Al-bert Mille de 1950'li yıllarda bu bölgede yaşamış. Fransız kültürünü yansıtmayı amaçlayan sokakta, değişik tatlar sunan cafeler, restoranlar ve sanat merkezleri bulunuyor.

Nevizade Sokağı

Nevizade, Beyoğlu’nda içinde meyhaneler ve barlar bulunan kısa bir sokaktır ama bu sokaktaki canlılık 24 saat eksik olmaz. Salaş barlardan, masanızı mezeler ve balıkla donatabileceğiniz meyhanelere kadar bu sokakta herkese ve her keseye uygun bir mekan vardır.

Bu sokağın tarihi çok eskilere gitmese de, canlanması 1980′lerin başına dayanır. Bu zamana kadar birkaç tane olan meyhane sayısı Krepen Pasajı’nın yıkılmasıyla artar. Krepen’deki meyhanelerin de Nevizade’ye gelmesiyle sokak haraketlenmeye başlamış olur. İlk zamanlardaki Rum Meyhaneleri yerini, Türk meyhanelere ve meyhanecilere bırakmaya başlar. Rum Meyhaneleri’nde garsonluk yapanlar artık kendi meyhanelerini açmaya başlamışlardır. Nevizadede artık bir tane Rum Meyhanesi olan İmroz kalmıştır. İstanbul’un nüfusunun artması, yeni üniversitelerin açılması ve de Taksim’in popularitesinin giderek atmasıyla Nevizade de günümüzdeki hareketli haline gelmiştir.

 

      ikinci_bahar_restcardak_meyhane   

 

Avrupa Yakası'ndaki Eğlence Mekanları ile ilgili Yorum Yazın

Adınız : E-Mail Adresiniz :