HÜSNİYE MODA - OSMANBEY

HÜSNİYE MODA - OSMANBEY

Telefon
0 212 241 60 52
Faks
0 212 241 27 73
Adres
Halaskargazi Cd. No. 129/1 34380 Osmanbey - Şişli - İstanbul

HÜSNİYE MODA - OSMANBEY Hakkında

Gelinlik dikimine ve moda dünyasına 46 yıl önce Ankara'da başlayan HÜSNİYE MODA' nın kurucusu Hüsne (Hüsniye) DEMİRTAŞ'tır. Daha sonra astsubay emeklisi eşi Yusuf DEMİRTAŞ ve 4 çocuğunun katılımıyla aile şirketine dönüşerek kurumsallaşmıştır.

1945 Kayseri doğumlu Hüsniye Hanım halen bizzat İstanbul’da Hüsniye Moda’nın bütün koleksiyonları ve tasarımları ile aktif bir şekilde ilgilenmektedir. Gelinlik, abiye, gece kıyafeti ve moda dünyasına katkılarını modelist kızı Selda Hanımla birlikte tecrübelerini bilgilerini İstanbul’da devam ettirmektedir.
 
Gelinlik de ilk büstier - etek çalışması , balen uygulamaları, gepier büstierleri, etek şeklinde jupon tarlatan , boncuk işleme teknikleri , gibi bir çok yeniliği ve tekniği uygulayan Hüsniye Hanım yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Kendi yarattığı Türk ismi ve Türk markası Hüsniye Moda ile Avrupa’da da ülkemizi yıllardır gururla temsil etmektedir.
 
Gelinlik, Abiye, Aksesuar, Damatlık tamamen Hüsniye Moda'nın kendi bünyesinde, kendi tasarımlarıyla İstanbul (Feriköy) daki fabrikasında yapılmaktadır. Üretimden sorumlu ailenin küçük kızı stilist ve tasarımcı Selda Demirtaş Acartürk’dür. 
 
Gelinlik ve abiyelerin satışının yapıldığı mağazaları İstanbul’da Bağdat Caddesi ve Osmanbey'de, Ankara’da Kavaklıdere’de (Tunalı Hilmi Caddesi), Almanya’da Düsseldorf’da, Hollanda Eindhoven de mağazaları ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bayilikleri vardır. 
 
Ankara mağaza sorumlusu ailenin büyük kızı Zehra Demirtaş, Almanya (Duesseldorf) da bulunan ve aynı zamanda Avrupa'ya dağıtımın yapıldığı Avrupa mağazalarının sorumlusu ithalat-ihracat uzmanı ailenin küçük oğlu Sezer DEMİRTAŞ'tır.
HÜSNİYE MODA Ailesi olarak Türk ismi, Türk markası, Türk tasarım ve imalatı ile 46 yıldır kumaşları hayallere hayalleri gerçeğe dönüştürüyor.