AREL ÜNİVERSİTESİ - SEFAKÖY

AREL ÜNİVERSİTESİ - SEFAKÖY

Telefon
0212 540 96 96
Faks
0212 540 97 97
Adres
Kemalpaşa Mahallesi, Halkalı Caddesi No:101 SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

AREL ÜNİVERSİTESİ - SEFAKÖY Hakkında

AREL ÜNİVERSİTESİ - SEFAKÖY

 

Sefaköy'deki özel üniversiteler

Küçükçekmece - Sefaköy'deki özel üniversiteler

 

İstanbul AREL Üniversitesi, 18 Mayıs 2007 yılında Kemal Gözükara Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kuruldu.

 

Üniversite Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, Mühendislik-Mimarlık ve İletişim Fakültesi olmak üzere 5 Fakülte, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere 3 Yüksekokul, 1 Meslek Yüksekokulu ile Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere 2 Enstitü ’den oluşmaktadır.

 

Misyon

İstanbul Arel Üniversitesi,

• Kaliteli,  profesyonel ve üstün bir üniversite eğitimi vermeyi,
•  Türkiye'nin sosyal ve ekonomik dönüşümüne katkıda bulunmayı,
• Öğrencilerin ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenme ve başarılarını temin etmeyi,
• Uluslararası ve küresel anlamda araştırma ağı kuran ve bu ağla uluslararası tanınmış üniversitelerle ortak projeler gerçekleştiren bir üniversite olmayı amaç edinmiştir.

 

Vizyon

Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı; laik, demokrat ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına inanmış, ulusal değerlere sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, araştıran, küresel düşünebilen, evrensel değerlere saygılı gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

ÜNİVERSİTE İKİ YERLEŞKEYE SAHİPTİR:

Tepekent Yerleşkesi, Büyükçekmece Gölü’nün batısında, Tepekent Uydukenti içerisinde yer almaktadır. Tepekent Yerleşkesi, toplam 65.000 m² kapalı alandan oluşmaktadır. Tepekent Yerleşkesi’nde 4 yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokullar bulunmaktadır.

 

Sefaköy Yerleşkesi,
İstanbul Arel Üniversitesi Sefaköy Yerleşkesi,  Avrupa Yakası’nda adını aldığı Küçükçekmece ilçesinde, E5 Karayolu üzerinde ve merkezi bir noktada bulunmaktadır. Sefaköy Yerleşkesi’nde Meslek Yüksekokulu ve Enstitü programları bulunmaktadır.