Nazım Ünal Yilmaz “Sibel Güzellik Salonu”

Yer: Galerie Sanatorium

Sanatçı:

Başlangıç Tarihi: 11/05/2017Bitiş Tarihi: 10/06/2017

Açıklama: Nazım Ünal Yılmaz’ın Türkiye’deki ikinci kişisel sergisi “Sibel Güzellik Salonu”na ev sahipliği yapıyor.

Etkinlik Bilgisi

Karşı cinse özgü bedensel parçaları taklit eden protezler ve makyaj, kaygan bir kimliğin ortaya çıktığı alanları işaret ederken, ötekileştirilmiş cinsel kimlikle birlikte eril şiddet, soyut ve figüratif gelenekleri yan yana getiren resim, heykel / obje ve performanstan oluşan bir yerleştirmeyle “Sibel Güzellik Salon”unda, ‘müşterilere’ sunuluyor.

Nazım Ünal Yılmaz’ın bir günlük gibi işleyen resimleri, gazetede görülen bir haberle birleşerek otobiyografik olanı, daha geniş bir toplumsal alt metinin dışavurumuna dönüştürüyor.

Sanatçı hakkında:
1981’de Trabzon’da doğan Nazım Ünal Yılmaz, 2005’te Anadolu Üniversitesi, Resim Bölümü’nü bitirdikten sonra 2010’da Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’nde master programını tamamlamıştır. 2010’da Moon and Stars Projesi’yle New York SVA´ya, 2015´te Almanya´da Künstlerhaus Balmoral’e misafir sanatçı olarak davet edilmiştir.

 Solo ve duo projeler arasında 2007´de Viyana´da, Galeri Kunstbüro’da yer alan "Straight", 2011’de Viyana’da, küratörlüğü Martin Vesely tarafından yapılan “Panths on Fire”, 2012’de İstanbul’da Plevneli Project’in ev sahipliğini yaptığı “Barbarları Beklerken”, 2013’te Slovakya’da, küratörlüğü Gabriela Kisová tarafından yapılan “Transtone” ve 2015’te Londra’da Funktion Room’da, küratörlüğü Anthony Aurbach tarafından yapılan “Hotel Principles” sergilerini sayabiliriz .

 Başlıca grup sergileri arasında ise 2005’te İstanbul’da Borusan Galerisi’nde katıldığı “New Suggestions – New Propositions”, 2008’de Viyana, VBKÖ’da “Dear Anus” sergisi ve Almanya Frankfurt’ta gerçekleşen “Mit anderem Blick”, 2009’da Almanya’da Hamburg’da Ernst Barlach Müzesi’nde sergilenen “Made in Turkey”, 2010’da Almanya’da Kunsthaus’ta yer alan “Painters On The Run”, Ankara Galeri Nev’de gerçekleşen "Viyana-Ankara" sergisi, 2011’de New York’taki, Gallerie C24’te, küratörlüğ&

ETKİNLİK TAKVİMİ

Bugün Bu Hafta Bu Ay

Diğer Etkinlikler

Worldfood İstanbul ‘Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde!

Feyhaman Duran - İki Dünya Arasında

İstanbul Modern'de 'LİMAN' Sergisi

Seyit Onbaşı Dioraması AKS’de Ziyaretçilerle Buluşuyor

Türk Sinemasının Levanten Beyoğlu Kontu Sergisi

25 GRUP SERGİSİ


Diğer Kategorilerde ki Etkinlikler

Keloğlan Ormanda

Metin Zakoğlu Stand-Up

Yaratık: Covenant

Tuz ve Ateş

Şaşkın